Dodany: 19.04.2016 11:06|Autor:

Książka: Inwazja neopogaństwa
Posacki Aleksander
Notę wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki

nota wydawcy


Najnowsza książka o. Aleksandra Posackiego SJ ukazuje zagrożenia związane z pogaństwem, które w nowej postaci jest coraz bardziej widoczne we współczesnym świecie. Zagrożenia duchowe naszych dzieci, niebezpieczeństwa wróżbiarstwa i mediumizmu, pogańskie rytuały – to tylko niektóre tematy omawiane na jej kartach.

Pogaństwo jest to najstarsza struktura duchowa, która odwołuje się bezpośrednio do pomocy i przewodnictwa świata duchów, stąd pierwotnym doświadczeniem takiej duchowości jest opętanie. Zasadą podstawową jest także rytualne układanie się ze światem duchów, którym składa się ofiarę, często nie tylko w postaci zwierząt, ale i ludzi. Z tego punktu widzenia zarówno w pogaństwie, jak i w gnozie i satanizmie mamy do czynienia z pokrewnymi zjawiskami duchowymi, które stanowią najbardziej radykalne formy zagrożeń duchowych... Współczesne pogaństwo i neopogaństwo – jako najbardziej pojemne znaczeniowo – wchłania także w siebie rozmaite formy gnozy (neognozy) i satanizmu, co Autor ukazuje na przykładzie "Harry’ego Pottera" J.K. Rowling. Mamy tu do czynienia ze swoistym synkretyzmem, który zresztą zawsze występuje zarówno w gnozie, jak i w satanizmie. Synkretyzm religijny jest też cechą ezoteryzmu i okultyzmu. W jeszcze gorszej sytuacji niż stare pogaństwo znajduje się dawne i współczesne neopogaństwo, które może być formą zbiorowej apostazji.

Książka pomaga zebrać racjonalne teologiczne argumenty przydatne w walce o duszę bliźniego, a w konsekwencji o zbawienie wieczne.


O. prof. Aleksander Posacki SJ, katolicki teolog i filozof, specjalista z zakresu demonologii, okultyzmu i ezoteryzmu, teologii duchowości, prądów duchowych i sekt. Autor wielu książek i publikacji, rekolekcjonista, duszpasterz. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w Polsce i za granica.

[Wydawnictwo M, 2012]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 148
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: