Dodany: 30.03.2016 21:42|Autor: piotrtr

Książki i okolice> Pomoc

"Zaginiony" tytuł

Dobry wieczór :)

Pisze być może w troszkę bzdurnej sprawie ale nie dającej mi spokoju od dłuższego czasu.
Wierzę w moc internetu i fakt, że świat jest mały.

Parę lat temu czytałem książkę najprościej ujmując gatunkowo "podlegającej" pod sensację.

Fabuła dotyczyła spisku nuklearnego. Głównym bohaterem książki był jeśli dobrze pamiętam wojskowy nazywany "Strachem na wróble" z powodu blizn na powiekach. Spisek został zawiązany przez 7 najsilniejszych/najbogatszych/najbardziej wpływowych osób na ziemi. Zlecili oni likwidację wszystkich osób, które przeszły pozytywnie odpowiednie testy sprawdzające zdolności manualne, refleks i inteligencję - wymagane aby rozbroić wprowadzone zabezpieczenia w broni nuklearnej.
Wiem również, że najprawdopodobniej ten bohater pojawił się w różnych książkach w ramach pewnego cyklu.

Okładka jeśli dobrze pamiętam biała z motywem z przodu - standardowa okładka literatury zagranicznej w tamtym okresie.

Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie informacje, które pozwolą mi odnaleźć tą książkę.
Pozdrawiam
Piotr
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 30.03.2016 22:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobry wieczór :) Pisze... | piotrtr
Przypuszczam, że to może być ta książka:
Nieuchwytny cel (Reilly Matthew).
Pseudo głównego bohatera się zgadza, jego opis (https://en.wikipedia.org/wiki/Shane_Schofield) i występowanie w kilkutomowym cyklu pasuje, tylko okładka nie biała (ale za to z bombą).
Użytkownik: piotrtr 02.04.2016 20:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Przypuszczam, że to może ... | dot59Opiekun BiblioNETki
Koleżanko (o ilę mogę Cię tak nazwać) jesteś Wielka!

Stokrotne dzięki, niech Ci się wiedzie i szczęści.
Książka się zgadza, a co do okładki - pamięć wybiórcza ale to by wyjaśniało czemu nigdy nie mogłem znaleźć "swojej" książki w bibliotece.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.