Dodany: 29.03.2016 09:14|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Zmarł ksiądz Jan Kaczkowski

ks. Jan Kaczkowski28 marca zmarł ksiądz Jan Kaczkowski, założyciel puckiego hospicjum, autor takich książek, jak: „Szału nie ma, jest rak”, „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość”, „Grunt pod nogami”. Chorował na raka, miał 38 lat.

Niektórzy wieścili mu, że będzie karykaturą księdza. Kilkanaście lat jego kapłaństwa to m.in. stworzenie domowego hospicjum, budowa od podstaw hospicjum stacjonarnego; organizacja Areopagów etycznych – letnich warsztatów dla studentów medycyny; praca katechety w szkole. 1 czerwca 2012 r. zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu.

Do końca pracował na rzecz hospicjum. Wspierał też swoich dawnych uczniów i wychowanków – niejednemu z nich pomógł wyprostować życie. Mówił, że jest „otwarty na cud”, ale jednocześnie przygotowuje się na to, żeby „dobrze przeżyć swoją śmierć”.

Użytkownik: tynulec 29.03.2016 11:02 napisał(a):
Odpowiedź na: 28 marca zmarł ksiądz ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Żal, to był piękny człowiek.

Powiedział kiedyś ważne słowa, które mnie chrześcijanina bardzo uderzają:

"Czy nie znacie przyzwoitych ludzi niewierzących? Ja znam, mnóstwo, nawet w moim domu. Często są o wiele bardziej przyzwoici niż my katolicy, którzy bywamy obłudni. My powinniśmy być przyzwoici z wektorem ku górze. Co ja mogę z siebie dać więcej? Jak ma się dzieci, to że się je kocha i nie katuje, to nie jest żadna zasługa albo że nie zdradza się męża. Wykonywanie obowiązków nie jest żadną zasługą. Każdy z nas powinien się zastanowić, co może dać z siebie ponad przeciętność w ramach wielkoduszności."
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 29.03.2016 11:12 napisał(a):
[*]