Dodany: 29.01.2010 13:51|Autor: jokira

Cztery kobiety, wiele mężczyzn, jedno dziecko

Wciągająca lektura. Opowieść o życiu 4 kobiet, które spotkały się na pensji (dziś powiedzielibyśmy - w internacie ) w Szwajcarii. Rok 1949 panienki z dobrych rodzin myślą w większości o tym jak dobrze wydać się za mąż. Ta czwórka korzysta z życia, także seksualnego, ale mają większe aspiracje i oczekiwanie niż mąż i rodzina. Wszystkie robią mniejszą lub większą karierę, są samodzielne i odważnie biorą z życia to co najlepsze. Po prawie 30 latach zostają zaproszone przez znaną i kontrowersyjną aktorkę -Lili, która dowiedziała się, że jedna z tych kobiet urodziła ją jako 15-letnia pensjonariuszka i pozostawiła na czasowe wychowanie w szwajcarskiej wiosce. Niestety cztery panie wspólnie wspierając dziecko finansowo- myślały, że zginęła w dzieciństwie. Późniejsze życie splatało losy kobiet, a one nie miały świadomości, że są tak blisko związane.
Dobrze napisana fabuła, zgrabnie splata opisy życia pięciu bardzo różnorodnych kobiet. Warto przeczytać. To zdecydowanie nie romans, choć opisuje liczne perypetie "łóżkowe" i miłosne.