Dodany: 10.03.2016 10:17|Autor:

Spektakularne zamknięcie trylogii o emerytowanym detektywie Billu Hodgesie.

Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w "Panu Mercedesie", znajduje się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Zakończenie drugiego tomu trylogii sugeruje jednak, że w pokoju 217 przebudziło się coś złego – zabójca nie tylko odzyskał świadomość, lecz także zyskał nowe, śmiertelne moce, które pozwolą mu siać niewyobrażalne spustoszenie bez opuszczania szpitalnego pokoju.

Emerytowany detektyw Bill Hodges i wspierająca go Holly Gibney, którzy nadal prowadzą agencję detektywistyczną, zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń, bowiem Brady Hartsfield powraca i planuje zemstę nie tylko na Billu Hodgesie i jego bliskich, ale na całym mieście.

Tym razem Stephen King sięga po tak lubiane przez jego fanów elementy grozy, łącząc mistrzowsko literaturę detektywistyczną z naturalnym suspensem, który jest jego znakiem firmowym.

[Albatros, 2016]

Użytkownik: reniferze 11.12.2017 16:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Spektakularne zamknięcie ... | agnesines
Wydaje mi się, że dodanie elementów parapsychologicznych do tej klasycznej trylogii nie było najlepszym posunięciem. Powstała taka hybryda, który ani nie jest kryminałem, ani horrorem, takie to troszkę nijakie coś. Czyta się przyjemnie, ale bez wzlotów, bez emocji.