Dodany: 02.03.2016 22:14|Autor: mol1992

Książki i okolice> Pomoc

Czy może mi ktoś polecić dobry poradnik motywacyjny?

Szukam ogólnego poradnika motywacyjnego w którym znajdę metody motywacyjne które będą skuteczne w większości dziedzin życiowych. Czy ktoś z czymś takim się spotkał
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 03.03.2016 08:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Szukam ogólnego poradnika... | mol1992
To mi przypomina takie zdanie, że na poradnikach "jak się wzbogacić" wzbogacili się głównie ci, którzy je napisali ;)

Ale niewątpliwie jako holistyczne podejście poleciłbym Biblia (antologia; < autor nieznany / anonimowy >) , szczególnie Ewangelie i księgi mądrościowe (wyróżnia się Mądrość Syracha)
Użytkownik: Pok 03.03.2016 09:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Szukam ogólnego poradnika... | mol1992
Z około 6-7 lat temu czytałem Potęga podświadomości (Murphy Joseph) i mi się nawet spodobało (choć nie przepadam za tego typu literaturą). Trzeba mieć jednak sporo wyrozumiałości dla autora, bo czasem pisze straszne głupoty.

Poza tym czytałem jeszcze Jak przestać się martwić i zacząć żyć (Carnegie Dale). Też dobre. Jest to zbiór porad i przykładów, dlaczego lepiej myśleć pozytywnie, niż się zamartwiać.

Warto poczytać opinie o obydwu książkach. Muszę dodać jednak, że powyższe pozycje mają już przeszło pół wieku na karku. Obecnie na rynku z pewnością można znaleźć lepsze poradniki.