Dodany: 21.02.2016 12:53|Autor: lpaprocki

BiblioNETka> O BiblioNETce

rekomendacje - pytanie

Witam

Czy jest taka funkcja (lub czy jest planowana) która pozwoli ocenić konkretną książkę w systemie rekomendacji ?

W tej chwili mogę uzyskać listę rekomendowanych książek od najbardziej pasującej, ale typowa sytuacja jest inna - czytam recenzję jakiejś książki albo stoję w księgarni i chciałbym się dowiedzieć czy dana pozycja będzie mi odpowiadać.

Oczywiście mogę znaleźć tą książkę w Biblionetce i sprawdzić jej średnią ocenę, ale jak sprawdzić jaka jest jej pozycja w rankingu rekomendacji ?

Taka funkcja jest np., w serwisie filmweb.pl i oceniam ją jako bardzo przydatną.

Pozdrawiam
Leszek
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 22.02.2016 11:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam Czy jest taka fu... | lpaprocki
Jeśli masz wygenerowane aktualne polecanki, to przy książkach, które algorytm znalazł powinna być informacja o prawdopodobieństwie z jakim Ci się spodoba, np.:
Rekomendacja BiblioNETki: na 72% książka może Ci się spodobać - zobacz szczegóły
W szczegółach:
Rekomendacja BiblioNETki - wyjaśnienie

System jest na 72% pewien, że książka Ci się spodoba. Polecił Ci ją, ponieważ:
Była dobrze oceniona przez użytkowników, którzy czytają książki podobne do czytanych przez Ciebie, takie jak np.:
Pianista (Szpilman Władysław)
Awantury na tle powszechnego ciążenia (Lem Tomasz)
Rozmowy z katem (Moczarski Kazimierz)
Ludwik Jerzy Kern dzieciom (Kern Ludwik Jerzy)
Zgubione, znalezione (antologia; Tan Shaun, Marsden John)

Jeśli takiej informacji brak, to znaczy, że według algorytmu ta książka nie pasuje do Twojego gustu (próg podobania jest zdaje się ustawiony na 50%).

Te informacje procentowe są też widoczne dla książek w schowku, np:
Antropolog na Marsie
na 57% książka może Ci się spodobać Sacks Oliver