Dodany: 18.02.2016 21:20|Autor:

Książka: Wyspa skarbów
Stevenson Robert Louis
Notę wprowadził(a): margines

"Pamiętaj - żeby zdobyć skarb, musisz być sprytniejszy niż piraci!"

Któż z nas nie marzył o tym, by jak Jim Hawkins z piratami wyruszyć na poszukiwania ukrytego skarbu? Powieść "Wyspa Skarbów" Stevensona przenosi nas w świat pirackich przyśpiewek, wesołych tawern, mrożących krew w żyłach przygód i zagadek, które trzeba rozwiązać. Z tej niezwykłej książki, skarbnicy mitów i wyobrażeń o piratach, płynie ważne przesłanie: aby osiągnąć w życiu sukces, nie można liczyć na innych, trzeba wykorzystać swoje wrodzone atuty, jak rozwaga czy inteligencja. Skarb jest dostępny dla każdego, kto zna swoje mocne strony i gotów jest pokonać trudności, by na koniec wyjść zwycięsko z każdej sytuacji.

Robert Louis Stevenson (1850-1894) - szkocki pisarz, urodzony w Edynburgu. Już za życia cieszył się wielką popularnością, głównie za sprawą wydanej w 1883 r. "Wyspy Skarbów". Do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych pisarzy angielskich. Index Translatorium, przygotowany przez UNESCO, podaje, że Stevenson zajmuje 26 miejsce wśród najczęściej tłumaczonych pisarzy na świecie, wyprzedzając m.in. Balzaka, Hemingwaya i Tolkiena.

Roberto Innocenti (ur. 1940) - światowej sławy twórca ilustracji do literackiej klasyki. Wielokrotnie nagradzany, a w 2008 roku uhonorowany przez IBBY prestiżową nagrodą im. Hansa Christiana Andersena. Ceniony zarówno przez czytelników, jak i krytyków - "New Yorker", komentując wydanie "Pinokia" z jego ilustracjami, napisał, że to jest to z pewnością najpiękniejsza edycja, jaką kiedykolwiek widział świat.

Nowe znakomite tłumaczenie Andrzeja Polkowskiego.

[Wydawnictwo Media Rodzina, 2014]