Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Akt oskarżenia

Autor: Isgenaroth

Książka: Rykoszet (Stelar Marek (właśc. Biernawski Maciej))

Data dodania: 2016-02-17 11:34

Recenzja nagrodzona!

9 osób poleca ten tekst.

Akt oskarżenia

Oskarżam Marka Stelara urodzonego w 1976 roku, zamieszkałego w Szczecinie o to, że:

w okresie od grudnia 2013 roku do września 2014 roku, działając w bezpośrednim zamiarze popełnienia czynów objętych przepisami kodeksu książkowego, stworzył powieść kryminalną zatytułowaną „Rykoszet”, która oddziaływaniem swym doprowadziła wielu czytelników do niekorzystnego rozporządzania swoim czasem, pozbawiła ich możliwości podejmowania świadomych decyzji związanych z obowiązkami życia codziennego, a także doprowadziła do zmiany postrzegania świata literackiego w gatunku kryminału, tj. o czyn przewidziany w art. 17 § 3 kk i 21 § 6 kk (kodeksu książkowego).


Uzasadnienie

Oskarżony, Marek Stelar dopuścił się zarzucanych mu czynów w okresie kilku miesięcy, co uznać trzeba za świadome działanie. Należy zatem zgodzić się z tym, że wymieniony, działając z premedytacją, napisał i wprowadził do obiegu księgarskiego powieść „Rykoszet”, otwierającą cykl literacki „Krugły i Michalczyk”. Wiedząc także, że może ona doprowadzić do zachwytu wielu nieświadomych czytelników, którzy znajdą się pod wpływem jej działania, nie przedsięwziął kroków mających temu zapobiegnąć i oczekiwał jedynie na następstwa swego planu. Skutkowało to tym, że wielu z nich, nie widząc innej możliwości niż rozstanie się z książką i jej bohaterami na dłuższy czas, doprowadziło do szeregu zaniedbań i zaniechań związanych z wykonywanymi przez nich obowiązkami codziennymi, a co gorsze, także służbowymi.

Osoby te, wieloletni czytelnicy, przesłuchiwane w charakterze świadków zeznawały, że w obliczu kontaktu z przedmiotową lekturą stawały się bezwolne i poddawały się jej zupełnie. Stworzona opowieść, jak również biorący w niej udział bohaterowie, miała ogromny wpływ na zdolność postrzegania przez nie rzeczywistości, co doprowadziło do niekontrolowanej chęci ciągłego czytania, mającego na celu doprowadzenie do rychłego poznania oryginalnej intrygi kryminalnej, a co najważniejsze, odkrycia jej zaskakującego rozwiązania.

W toku wielu czynności czytelniczych ustalono również, że oskarżony działaniem swym doprowadził do szeregu zmian w postrzeganiu tak zwanej elity autorów kryminałów. Manipulując świadomością czytelników, bezpardonowo zajął jedno z honorowych miejsc na piedestale literackim, spychając z niego, mających mu to zapewne za złe, innych autorów tego literackiego gatunku.

Mając na uwadze powyższe ustalenia, uznaje się oskarżonego Marka Stelara winnym zarzucanych mu czynów i działając na zasadzie art. 279 § 7 kodeksu książkowego, skazuje się go na:

1. przymusową kontynuację losów bohaterów Roberta Krugłego i Mateusza Michalczyka,
2. utrzymanie poziomu literackiej formy na równi z wcześniejszymi – świetnymi utworami bądź jego znaczne podwyższenie (w miarę posiadanych możliwości i umiejętności),
3. zasądza się na rzecz biorących udział w sprawie czytelników bezwzględne i rychłe dzielenie się z nimi wszelkimi wiadomościami i nowinkami dotyczącymi nowości czytelniczych sygnowanych jego nazwiskiem. Zabezpieczenia te będą mogły w przyszłości zapobiegać masowej histerii i niekontrolowanemu pędowi do księgarni w celu bezzwłocznego zakupu nowej powieści.

Wyrok jest prawomocny i podlega rygorowi natychmiastowej wykonalności w dniu 15 lutego 2016 roku.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Podziel się:

komentarzy: 7 | wyświetleń: 3232

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: Marylek 2016-02-17 20:59 napisał(a):

Odpowiedź na: Akt oskarżenia Oskarża... | Isgenaroth Pokaż rodzica

Świetne!
A wiesz, że kontynuacja już jest? Twardy zawodnik (Stelar Marek (właśc. Biernawski Maciej))
:)

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Isgenaroth 2016-02-17 21:45 napisał(a):

Odpowiedź na: Świetne! A wiesz, że ko... | Marylek Pokaż rodzica

Wiem, wiem. najlepsze jest to, że zacząłem czytać cykl właśnie od "Twardego zawodnika", nie wiedząc o istnieniu Rykoszetu. Twardy zawodnik trochę słabszy jest jednak.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Marylek 2016-02-18 07:06 napisał(a):

Odpowiedź na: Wiem, wiem. najlepsze jes... | Isgenaroth Pokaż rodzica

Tak, też uważam, że druga część jest trochę słabsza. A "Rykoszet" po prostu powala.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Isgenaroth 2016-02-17 21:45 napisał(a):

Odpowiedź na: Świetne! A wiesz, że ko... | Marylek Pokaż rodzica

I dziękuję za pochwałę :)

Linka Odpowiedz

Użytkownik: magawa 2016-02-18 00:37 napisał(a):

Odpowiedź na: Akt oskarżenia Oskarża... | Isgenaroth Pokaż rodzica

Bardzo pomysłowo. Nie sposób przejść obojętnie wobec takiej recenzji (tfu! aktu oskarżenia oraz wyroku sądowego) i nie pochwalić jego autora (tfu! prokuratora, a zarazem sędziego).

Linka Odpowiedz

Użytkownik: joanna.syrenka 2016-02-18 01:49 napisał(a):

Odpowiedź na: Akt oskarżenia Oskarża... | Isgenaroth Pokaż rodzica

Kolejna osoba poleca "Rykoszet" - chyba czas go zaschowkować...

Linka Odpowiedz

Użytkownik: agnesines 2016-02-18 09:38 napisał(a):

Odpowiedź na: Akt oskarżenia Oskarża... | Isgenaroth Pokaż rodzica

Widzę, że wielu ławników przychyla się do aktu oskarżenia. Ale każdemu należy się adwokat, choćby z urzędu. Chyba, że sam Oskarżony postanowi się bronić... ;-)

Linka Odpowiedz

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku