Dodany: 17.01.2010 21:35|Autor: astratow{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Irytacja destrukcją...

Moja ocena jest jak najbardziej subiektywna. Książka mnie zdenerwowała i podniosła ciśnienie do tego stopnia, że, wbrew zamierzeniu, po jej przeczytaniu nie mogłem zasnąć.
Zasadniczo powieść jest ciekawa pod względem kreacji bohaterów, w mniejszym stopniu fabuły, chyba, że ktoś lubi nagłe, cudowne zwroty akcji. Ja nie. Wraz z rozwojem fabuły i dojrzewaniem bohaterów ujawniają się w nich tendencje destrukcyjne, także autodestrukcyjne, co stanowczo kłóci się z moim podejściem do rzeczywistości i ze względu na moją emocjonalną recepcję książek dyskwalifikuje powieść Ryu Murakami.
Należy jednak oddać temu panu sprawiedliwość - powieść jest sprawnie napisana i nawet jakiś pomysł został w niej zawarty. Nie polecam, ale jeśli ktoś lubi japońszczyznę - czemu nie?
Użytkownik: filizanka212 04.06.2011 17:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Moja ocena jest jak najba... | astratow{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Właśnie skończyłam czytać tę książkę. Mam do niej mieszane uczucia. Nie jest to książka, którą mogłabym komuś polecić, ciężko mi nawet ją ocenić. Jednak nie mogę stwierdzić, że jest zła, a czytanie jej to strata czasu. Ale zgadzam się z Tobą, ktoś kto lubi tego typu książki na pewno uzna ją za godną uwagi.
Użytkownik: Izuś 17.07.2011 22:46 napisał(a):
Przeczytałam ta książkę jakiś rok temu.Zrobiła na mnie ogromne wrażenie.Nie polecam czytania tej książki podczas tzw."gorszych dni" gdyż jest ona niesamowicie dołująca.Warto ją przeczytać,ale w odpowiednim momencie w przeciwnym razie może być nie do przebrnięcia.
Użytkownik: awx 20.06.2015 18:08 napisał(a):
Powinno się jeszcze uprzedzać, że jest to dość obrzydliwa książka. Już na pierwszej stronie, ale potem jest gorzej. Ale, trzeba przyznać, mimo wszystko wciąga.
Użytkownik: Phi 27.08.2018 17:25 napisał(a):
Według mnie autor przedobrzył z zawartością. Nawsadzał krokodyli, seksu, przemocy, ekscentryzmu oraz szaleństwa. Są książki, w których treść przypomina cyrk odmieńców. Moim zdaniem książka należy do takich. Za dużo w niej obrazów cudacznych obrazów, kosztem psychologii bohaterów i realizmu. Dla miłośników nowoczesnej, obrazoburczej prozy (albo filmów Lyncha).