Dodany: 14.12.2015 13:02|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Upoluj e-booka! – konkurs

TOP15, IbukJesteście ciekawi, których ebooków czytelnicy szukają najczęściej? W okolicach Świąt zależy nam przede wszystkim na promocjach i specjalnych rabatach. UpolujEbooka.pl  – porównywarka cenowa – przygotowała specjalny ranking najchętniej wyszukiwanych tytułów.  Jakie książki znalazły się w pierwszej piętnastce?

Poniżej prezentujemy zestawienie TOP 15  – to właśnie na te książki chcemy upolować najlepszą okazję:

1. Dziewczyna z pociągu (Hawkins Paula)
2. Uległość (Houellebecq Michel)
3. Zagłada Hyperiona (Simmons Dan)
4. Zaginięcie (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove))
5. Tron z czaszek: Księga II (Brett Peter V.)
6. Hyperion (Simmons Dan)
7. Chłopcy 4: Największa z przygód (Ćwiek Jakub)
8. Przesilenie (Card Orson Scott, Johnston Aaron)
9. Anioł burz (Canavan Trudi)
10. Stalowe Serce (Sanderson Brandon)
11. Krwawa kampania (McClellan Brian)
12. Co nas nie zabije (Lagercrantz David)
13. Lordowie Sithów (Kemp Paul S.)
14. Ender na wygnaniu (Card Orson Scott)
15. Otchłań (Szmidt Robert J.)

Kto uważnie śledzi światowy rynek książki, nie powinien być zdziwiony tytułem, który zajął pierwsze miejsce. „Dziewczyna z pociągu” – thriller psychologiczny Pauli Hawkins jest podobno najszybciej sprzedawanym debiutem dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku. Drugie miejsce to kolejna głośna powieść  – „Uległość” Michela Houellebecqa. Kontrowersyjna i niezwykle aktualna propozycja jednego z najważniejszych europejskich pisarzy. Ostatnie miejsce na podium należy do Dana Simmonsa i drugiej części kultowego „Hyperiona”. Książki z tego cyklu znalazły się w dziesiątce dwukrotnie!

Dużo na tej liście różnego typu fantastyki. To nie tylko Dan Simmons, lecz także dwa tytuły Orsona Scotta Carda. „Gra Endera” święci triumfy jako jedna z najlepszych serii science fiction. Obecność tego pisarza na liście wcale nie dziwi – książki jego autorstwa zdobyły najważniejsze nagrody: Hugo i Nebulę. Heroic fantasy reprezentuje Peter V. Brett, który z „Tronem czaszek” znalazł się na 5. miejscu. Oczywista jest także obecność na liście „Lordów Sithów”. Zbliżająca się premiera kolejnej filmowej wersji promuje książki z tej serii.

W szerokiej kategorii fantastyki znalazła się także druga kobieta w tym zestawieniu – Trudi Canavan. Każdy, kto czyta powieści fantasy, zna ją jako autorkę „Gildii magów”. Ciekawą propozycją na liście jest „Krwawa kampania” – kontynuacja chwalonej przez krytyków i czytelników „Obietnicy krwi”. Brian McClellan łączy magię z tradycyjnymi metodami walki – tutaj korzysta się zarówno ze strzelb, mieczy, jak i zaklęć.

Polskich autorów reprezentują Remigiusz Mróz, Jakub Ćwiek oraz Robert J. Schmidt. Pierwszy oferuje nam kryminał z serii prawniczej o Joannie Chyłce. „Chłopcy 4. Największa z przygód” to z kolei epicki finał serii, która łączyła klimat rodem z popularnego serialu „Sons of Anarchy” z bohaterami klasycznej powieści Jamesa M. Barriego „Piotruś Pan”. „Otchłań” to druga (po „Dzielnicy obiecanej” Pawła Majki) książka z serii „Metro 2033” osadzona w polskich realiach.

KONKURS

Zapraszamy wszystkich BiblioNETkowiczów do udziału w konkursie!

Z listy 15 tytułów wybierzcie ten, na który sami chcecie zapolować. Opiszcie w kilku zdaniach, dlaczego właśnie tę książkę chcielibyście przeczytać, a wciąż brakuje jej w Waszej wirtualnej biblioteczce. Którą z nich chcielibyście podarować samemu sobie lub bliskim? Wybierzemy pięć najciekawszych i najbardziej przekonywających odpowiedzi, a ich autorzy otrzymają od nas wybrany tytuł z listy w wersji elektronicznej.

Na odpowiedzi czekamy do 17 grudnia (czwartek). Listę zwycięzców ogłosimy w piątek, 18 grudnia.

Zwycięzcy:

Pięć osób otrzyma wyróżniony przez siebie tytuł w postaci elektronicznej. Zwycięzcami są: Meszuge, olaztrola, dot59, Immora Fray, Grandpa.

***

Jest wielu przeciwników kupowania e-booków ze względu na ich wysoką cenę. UpolujEbooka.pl obala ten mit i udowadnia, że książki da się upolować nawet do 80-90% taniej. Oznacza to, że za cenę jednej książki można zdobyć kilka e-booków. W jednym miejscu sprawdzimy cenę interesującej nas pozycji w największych polskich księgarniach. Jeśli cena e-booka jest dla nas nadal za wysoka, wystarczy ustawić powiadomienie o promocji z proponowaną ceną za książkę. Kiedy system znajdzie promocję, wyśle nam powiadomienie e-mailem. Za to, że czytamy i kupujemy z legalnych źródeł, UpolujEbooka.pl nagradza punktami, które później można wymieniać na książki, bony zakupowe i czytniki – a także wykorzystać do licytacji prowadzonych na Facebooku (e-book można wylicytować już za 10 punktów :)).

Użytkownik: Meszuge 14.12.2015 14:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Mój typ to Zaginięcie (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove))

Uważam, że trzeba i należy popierać swoich i... dobrych pisarzy.
Bohaterka "Zaginięcia", Joanna Chyłka, przypomina mi momentami Sherlocka Holmesa, którego uwielbiam niewiele mniej, niż ćwierć wieku temu.
Jednak przede wszystkim chciałbym przekonać do książek pana Remigiusza dwie przyjaciółki, którym niedawno (na Mikołaja) odrobinę pomogłem zakochać się w Amazon Kindle. :-)
Użytkownik: ka.ja 14.12.2015 16:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Strona Upoluj Ebooka służy do znajdowania najniższych cen, a nie do znajdowania e-booków w ogóle. Zazwyczaj wszystkie księgarnie elektroniczne mają mniej-więcej ten sam zestaw książek w ofercie, wyjątkiem są tylko tytuły w przedsprzedaży oraz ewentualne te, które sa już na rynku długo i ich licencja wygasa, więc schodzą z półek i u jednych jeszcze są, a u innych już nie. Każda księgarnia co jakiś czas ogłasza wyjątkowe obniżki cen, więc uważnie przeczesując katalogi można zaoszczędzić całkiem spore sumy. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że jeśli się na jakąś książkę długo i niecierpliwie czekało, to się ją drapnie od razu, bez kombinowania, że może przecenią do 9,90 PLN. To zestawienie powinno się raczej nazywać 15 książek, za które czytelnicy chcą zapłacić jak najmniej ;)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.12.2015 09:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Strona Upoluj Ebooka służ... | ka.ja
EpolujEbooka to porównywarka cen e-booków, jasne. Można przeczesywać katalogi samemu, można skorzystać z opcji systemowej. W sumie czekanie na promocje na e-booki jest takie samo jak oczekiwanie na obniżenie cen normalnych książek. Jedne kupimy od razu, inne odłożymy na później, czekając na najlepszą ofertę (np. obniżki świąteczne). :)

TOP15 to najczęściej wyszukiwane tytuły. Przy okazji Świąt mogą to być częściej tytuły dla kogoś bliskiego.
Użytkownik: J 16.12.2015 01:15 napisał(a):
Odpowiedź na: EpolujEbooka to porównywa... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Oj tak, z "Upoluja" korzystam namiętnie, odkąd na niego trafiłem jakieś dwa miesiące temu. Mam już co prawda zapasy pewnie na dwa lata, ale tak lubię ten dreszczyk emocji, gdy przekopuję się przez sterty ebooków i wybieram, co by tu sobie dziś przeczytać ;)
Użytkownik: olaztrola 14.12.2015 18:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Z wielką chęcią upolowałabym "Dziewczynę z pociągu". Nie dla siebie, ale dla mojego mężczyzny, fana nowoczesnych technologii, którego niemalże nie sposób jest zmusić do przeczytania książki, chyba że jest naprawdę trzymająca w napięciu. Jakże jałowy byłby nasz związek, gdybym wprowadziła słynną zasadę "nie czytasz - nie idę z tobą do łóżka":) Mam więc nadzieję, iż thriller, który święci triumfy na książkowych listach sprzedaży, zachęci go do czytania, tym bardziej, że e-booka będzie mógł otworzyć w jego ukochanym ipadzie. Sama "Dziewczynę z pociągu" też chętnie przeczytam.
Użytkownik: karolina299 16.12.2015 12:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Star Wars wydaje się być obcenie strzałem w dziesiątkę! Powrót mody na Jedi i miecze świetlne spowodowany nowym filmem J. J. Abramsa i cała otoczka związana z promocją aż kusi, by sięgnąć po książki z tego świata, nie poprzestając na znajomości filmów. Gdybym miała teraz wybierać padłoby na książkę Paula S. Kempa.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 16.12.2015 15:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Coś, co działo się dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, jest w naszych oczach stuprocentową fikcją. Bo przecież nie ma Tattooine ani Ryloth, ani setek innych planet i układów planetarnych z bazami armii imperialnej i rebeliantów, nie istnieją Wookie, Jawowie, Twi'lekowie, i póki co, u żadnej żyjącej istoty nie wykryto ani jednego midichloriana. Ale czy to znaczy, że w tych fantastyczno-egzotycznych realiach nie kryje się ani odrobina prawdy? Nie, prawdy tam wcale niemało - o ludzkiej naturze. O wierności ideałom, o lojalności wobec tych, którzy na nią zasługują (albo wcale nie zasługują), o manipulowaniu słabszymi, o celach rzekomo uświęcających środki, o trudnych wyborach pomiędzy (choćby względnym) dobrem i złem... Poznawanie tych zjawisk i rządzących nimi mechanizmów niezmiennie mnie pasjonuje, a fantastyczna otoczka ani trochę w tym nie przeszkadza - i dlatego chętnie się przeniosę w odległą galaktykę z pomocą "Lordów Sithów" P.Kempa.
Użytkownik: Calineczka 16.12.2015 16:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Chętnie otrzymałabym pod choinkę „Uległość”. Dawno nie czytałam nic francuskiego ani science fiction, a ta pozycja wydaje mi się najbardziej ambitna z propozycji. Dodatkowo, jeśli książka do mnie trafi i okaże się równie dobra jak głoszą zapowiedzi, będzie to korzystne nie tylko dla mnie, lecz także dla Biblionetki, jako że z radością podzielę się opinią na jej temat w postaci recenzji :)
Użytkownik: Bogda 16.12.2015 19:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Witam i na wstępie życzę Wszystkim Czytającym spokojnych i życzliwych Świąt.
Właśnie kupujemy prezenty, a ja chciałabym otrzymać ebook " Dziewczyna z pociągu". Od dawna chcę przeczytac tę książkę. Już nawet zapisałam się na nią w naszej bibliotece, ale kolejka jest spora, a ja jestem na odległym miejscu. Popularność tej książki jest duża i nawet na liście biblionetki też znajduje się na 1. miejscu. Pozdrawiam BD
Użytkownik: Immora Fray 16.12.2015 19:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Numer 6 z tej listy spogląda na mnie złowieszczo... On wie, tak w "Czesiu" wie, czym jest dla mnie. W głębi czuje swą wagę, wręcz dosłownie. Stanowi ucieleśnienie tych wszystkich ukośnych spojrzeń, pełnych nadziei chwil namysłu i posępnych westchnień rezygnacji.
"Hyperion" stoi na mej półce od... paru ładnych lat. Do tej pory się za niego nie zabrałam, ze względu na jego wagę właśnie, tę nieforemność, problematyczność w trzymaniu. Ale nie chcę mu dłużej tego robić. Chciałabym, żeby nadszedł wreszcie czas na tę powieść w nowej, lepszej odsłonie - e-booka.

A święta to przecież czas spełniania marzeń :)
Użytkownik: grandpa 17.12.2015 08:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteście ciekawi, kt&o... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Książką, którą chętnie bym przygarnął pod swoje skrzydła, jest "Ender na wygnaniu" (Card Orson Scott). Dlaczego akurat tą? Zakochałem się w fantastyce właśnie po przeczytaniu pierwszej części "Ender'a" (łezka kręci się w oku przy wspomnieniu tamtej chwili), a było to w sumie dobre kilkanaście lat temu. Od tego czasu przeczytałem kilka kolejnych części jego przygód, a do pierwszej części powracałem kilkukrotnie. Chętnie teraz zapoznam się z jego dalszymi losami. Oczywiście moja fascynacja fantastyką nie minęła. Mam kilka ulubionych cykli i autorów, ale w zasadzie nic nie przebije mistrza Card'a. Salve! :)