Dodany: 31.12.2009 18:58|Autor:

Książka "Jak zostać Dobrym Magiem, a nie Złym Czarownikiem" jest doskonałym przewodnikiem w procesie samorozwoju, swoistą "instrukcją obsługi umysłu". Porusza zagadnienia relacji między ludźmi, socjotechniki, samoświadomości, sztuki twórczego, osobistego myślenia i zadawania pytań.

"Artur posługuje się przypowieściami, przykładami i paradoksem, przez co książka daleka jest od poradnikowego gadulstwa. W książce nie znajdziemy zbyt wielu gotowych recept. Zamiast tego pojawia się wiele ważnych pytań. Autor, wierząc w potęgę ludzkiego rozumu, prowokuje i namawia do samodzielnego myślenia i podważania utartych przekonań i schematów. Przestrzega przed pułapkami myślowymi, w które wielokrotnie i nieświadomie wpadamy. […] Momentami można ją uznać za wywrotową, ale sądzę, że właśnie taka miała być. Poruszająca umysł. Tak, jakby Artur chciał dać cztery główne wezwania: obudź się, myśl, czuj, działaj! To wszystko połączone z ogromnym dystansem do samego siebie i humorem spowodowało, że książkę przeczytałem jednym tchem".

Piotr Piasecki, trener i konsultant Heidtman & Piasecki

Książka adresowana jest do racjonalistów poszukujących swojej drogi wewnętrznej i polecana wszystkim związanym z tzw. kulturą korporacyjną, a przede wszystkim osobom z syndromem wypalenia.

Artur Beling jest z wykształcenia aktorem i fotografem. Kilkanaście lat przepracował w teatrze na zawodowej scenie. Od młodości imał się różnych zajęć, przeszedł zawodową karierę od robotnika budowlanego i drwala po wykładowcę uniwersyteckiego. Obecnie zajmuje się treningiem rozwoju osobistego i doradza w kampaniach wyborczych.

[Novae Res, 2009]