Notę wprowadził(a): sowaOpiekun BiblioNETki

Książka: Pasażer 23 (Fitzek Sebastian)

Data dodania: 2015-12-11 21:10

Pięć lat temu Martin Schwarz, psycholog policyjny, stracił żonę i synka. Zaginęli podczas wakacyjnej podróży luksusowym wycieczkowcem „Sułtan Mórz”. I nikt nie mógł wyjaśnić, co naprawdę się wydarzyło… Odtąd Martin jest wrakiem człowieka. Wyzywając los, rzuca się w wir straceńczych misji jako policjant pracujący pod przykryciem.

Pewnego dnia otrzymuje telefon od starszej pani, która przedstawia się jako autorka thrillerów. Żąda, żeby natychmiast przybył na pokład „Sułtana Mórz”. Twierdzi, że ma nowe dowody w sprawie zaginięcia jego rodziny: kilka tygodni temu inna zaginiona dziewczynka powróciła na statek, tuląc pluszowego misia synka Martina…

[Amber, 2016]

Użytkownik: reniferze 2016-05-30 13:42 napisał(a):

Odpowiedź na: Pięć lat temu Martin Schw... | sowaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Zobaczyłam książkę Fitzka na biednorkowym regale z literaturą różnych lotów - i oczywiście kupiłam w ciemno. Mam do tego autora nie do końca uzasadnioną słabość, głównie z powodu fantazji i mrocznej atmosfery, jako tworzy w powieściach. Mimo licznych zastrzeżeń (głównie do zakończeń), do tej pory stawiałam czwórki. Tym razem ocena jest niższa - "Pasażer 23" nie ma w sobie żadnej grozy i napięcia, a zakończenie jest napisane na chybcika. Trochę się zawiodłam, chociaż nadal polecam tego autora wszystkim znudzonym skandynawską sztampą, tak w ramach płodozmianu :).