Dodany: 11.12.2015 12:18|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY

Książka Roku 2015 IBBY9 grudnia poznaliśmy laureatów dorocznego konkursu „Książka Roku” Polskiej Sekcji IBBY. Jego partnerami są Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa oraz Instytut Książki, a dofinansowano go z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie.

Celem konkursu jest promocja wartościowej literacko i artystycznie literatury dla dzieci. Konkurs nie dotyczy podręczników oraz literatury popularno-naukowej. Odnosi się wyłącznie do książek opublikowanych w Polsce.

Tegorocznymi laureatkami głównych nagród literackich zostały debiutujące w konkursie Agnieszka Suchowierska za książkę dla dzieci „Mat i świat” oraz Małgorzata Warda za książkę dla młodzieży „5 sekund do Io”. Powieść Małgorzaty Wardy ukazała się pod patronatem medialnym BiblioNETki.

Jury graficzne w kategorii książka obrazkowa wyróżniło Karola Banacha za ilustracje do „Bajek” autorstwa Erny Rosenstein, Grażkę Lange za koncepcje i opracowanie graficzne „Warszawy”, Monikę i Adama Świerżewskich za autorskie opracowanie graficzne „Mmmmm” oraz Józefa Wilkonia za autorską książkę „Zbuntowany elektron”.

Nagrodę dla ilustratorów „Książka Roku 2015” otrzymali Marianna Oklejak za autorską książkę obrazkową „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych” oraz Paweł Pawlak za ilustracje i opracowanie graficzne „13 bajek z królestwa Lailonii” Leszka Kołakowskiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

(źródło: www.ibby.pl)