Dodany: 07.12.2015 09:16|Autor:

Trzecia powieść Roberta Galbraitha to diabelsko inteligenta zagadka kryminalna, a zarazem wciągająca historia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli się w trudnym momencie, zarówno jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i osobiste.

Robin Ellacott otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Z przerażeniem odkrywa w paczce odciętą nogę. Szef dziewczyny, prywatny detektyw Cormoran Strike, jest równie zaskoczony, choć nieco mniej przerażony. Przychodzą mu na myśl tylko cztery osoby, które mogłyby być zdolne do takiej brutalności. Detektyw sądzi, że policja podąża fałszywym tropem. Rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016]

Użytkownik: reniferze 29.12.2017 22:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Trzecia powieść Roberta G... | agnesines
Dawno żaden kryminał nie dał mi tyle przyjemności. Bez epatowania okrucieństwem, bez krwawych scen -
po prostu rzetelna, detektywistyczna robota, a przy tym wiarygodni i interesujący bohaterowie. To zdecydowanie najlepsza część cyklu, a Rowling wyrasta w moich oczach na naprawdę wszechstronną autorkę (bo Trafny wybór (Rowling Joanne (pseud. Rowling J. K., Skamander Newt, Whisp Kennilworthy, Galbraith Robert)) też oceniłam wysoko) i z ciekawością czekam na jej kolejne powieści.