Dodany: 03.12.2015 10:07|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Planeta Zapomnianych Książek – czytaj i zdobywaj nagrody!

Planeta Zapomnianych Książek„Planeta Zapomnianych Książek” to gra internetowa umożliwiająca zdobywanie nagród za podejmowanie działań związanych z czytelnictwem. Jeżeli korzystasz z bibliotek lub księgarni – jesteś na dobrej drodze do wygrania książek, czytników e-booków, tabletów i wielu innych cennych nagród.

Tajemniczy kataklizm doprowadził do zniknięcia wszystkich książek z powierzchni Planety Zapomnianych Książek. Wraz z nimi mieszkańcy zostali pozbawieni źródła wiedzy, a ich cywilizacja cofnęła się o kilkaset lat. Los planety nie jest jednak przesądzony. Możemy im pomóc czytając, wypożyczając, a od teraz również oceniając książki.

Każdy gracz ma do wykonania  misje, zdobywa punkty i kolejne poziomy oraz poznaje historię świata gry. „Planeta Zapomnianych Książek” to obecnie 3 poziomy graczy, ponad 50 różnych misji i ponad 30 odznak za ich wykonanie, a ich liczba ciągle rośnie.

Najnowsza misja, stworzona specjalnie z myślą o użytkownikach portalu BiblioNETka, pozwala na zdobycie BookCoinów  w zamian za wystawione książkom recenzje. Za ocenienie 5 książek od momentu rozpoczęcia akcji gracz otrzyma dwa BookCoiny. Misję można wykonać  4 razy w ciągu jednego miesiąca.

Planetę Zapomnianych Książek znajdziecie pod adresem: Planeta-ZK.

Gra powstała dzięki inicjatywie Elżbiety Maruszczak i Marka Maruszczaka, członków Fundacji To My. Do tej pory wygrała konkurs e-wolontariat, a uzyskane środki zostały przeznaczone na nagrody dla graczy. „Planetę Zapomnianych Książek” wspierają również ogólnopolska sieć tanich księgarni Tak Czytam oraz portal BiblioNETka.

Fabuła misji:

Otwórz bibliotekę miejską

Wykonując kolejne zadania widzisz, jak Umastis powoli odzyskuje dawną chwałę. Mieszkańcy miasta przypominają sobie czasy, kiedy książkę można było wziąć do ręki. Dzięki misjom, które wykonujesz niektórzy z nich uzyskają nawet taką możliwość.

Wraz z rosnącą liczbą książek pojawiła się potrzeba ich skatalogowania i poddania ocenie. Pierwsze zadanie wzięła na siebie zewnętrzna grupa ratowników zorganizowanych pod szyldem BiblioNETki. Drugie należy do Ciebie.

Jeżeli graczom uda się ocenić wystarczającą liczbę książek, władca Umastis otworzy przed mieszkańcami od dawna zamknięte wrota Wielkiej Biblioteki Umastis. Być może jej półki jeszcze długo nie będą uginały się pod ciężarem niezliczonych tomów, ale dzięki Tobie nie będą również puste.

W zamian za pomoc w ponownym otwarciu biblioteki Władca Umastis obiecał sowicie Cię wynagrodzić. Im bardziej przysłużysz się sprawie, tym większa będzie zapłata.

Użytkownik: Aquilla 03.12.2015 13:22 napisał(a):
Odpowiedź na: „Planeta Zapomnia... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Idealna gra dla mnie - uwielbiam takie zabawy. Na szczęście nie widzę póki co misji "kup najnowszą książkę naszego wydawnictwa", bałam się, że zadania będą bezczelnie marketingowe :) . Idę się zarejestrować.
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 14.12.2015 18:05 napisał(a):
Wciągam się. :)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 16.12.2015 12:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Wciągam się. :) | mafiaOpiekun BiblioNETki
Super, cieszymy się, że inicjatywa i sam pomysł gry się podoba :)
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 16.12.2015 22:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Super, cieszymy się, że i... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 22.12.2015 09:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Super, cieszymy się, że i... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dorzuciłam nawet Literaturniej. :)
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 26.12.2015 15:35 napisał(a):
Odpowiedź na: „Planeta Zapomnia... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Wciągnęłam się na tyle, że wymyśliłam kilka misji.
Może komuś się spodobają. :)