Dodany: 09.11.2015 14:58|Autor:

Kiedy Syd Barrett założył Pink Floyd, był studentem akademii sztuk pięknych. Po sławę sięgnął jeszcze przed 20. urodzinami, gdy wraz z Rogerem Watersem, Nickiem Masonem i Rickiem Wrightem występował na scenie kultowego londyńskiego klubu UFO. Jego błyskotliwe teksty i tworzona pod wpływem narkotyków muzyka stały się stemplem rodzącego się ruchu psychodelicznego.

"Syd Barrett & Pink Floyd. Mroczny świat" to efekt 10 lat pracy. Znajdziecie tutaj liczne wypowiedzi czołowych postaci londyńskiej bohemy oraz kolegów Syda z zespołu. Wszyscy oni szczerze opowiadają o tragicznej przemianie swego przyjaciela – niezwykłego człowieka, który podbijając nowe tereny artystycznej ekspresji, przegrał walkę z wewnętrznymi demonami.

Książka Juliana Palaciosa to skarbnica wiedzy na temat Pink Floyd i jednego z najczęściej mitologizowanych bohaterów rock and rolla. To także fascynujący portret kształtującej się kontrkultury oraz opowieść o narodzinach i zmierzchu brytyjskiego Lata Miłości.

"Dobrze, że powstała książka, która portretuje Barretta tak wnikliwie".
Wiesław Weiss, "Teraz Rock"

"Porywająca książka o najbardziej tajemniczym i najoryginalniejszym artyście w świecie muzyki rockowej".
Tomasz Budzyński, Armia

"Za każdym razem kiedy gramy starsze utwory Pink Floyd, które skomponował Syd, publiczność reaguje entuzjastycznie. Jestem pewien, że tak samo zareagują fani Barretta i Floydów na tę biografię".
Andrzej Łakomy, Zespół Another Pink Floyd

"Trudno uwierzyć, że w Polsce nie ukazała się dotychczas biografia Syda. Czekałem na tę książkę długimi latami i się nie zawiodłem. Porusza bardziej niż historie wszystkich członków Pink Floyd razem wziętych".
Jacek Nizinkiewicz, "Rzeczpospolita"

[Sine Qua Non, 2015]