Dodany: 2015-11-01 02:06|Autor: Pingwinek

Pułkownik Race w powieściach Agathy Christie (pseud. Mary Westmacott)

(Czytatka zdradza co nieco.)

Pułkownik Race występuje w czterech powieściach A. Christie. Pisałam już o "Kartach na stół" (5) i "Śmierci na Nilu" (5), gdzie działał Poirot. Czas na dwie pozostałe książki.

"Mężczyzna w brązowym garniturze" ("Człowiek w brązowym garniturze") na 5:

"Nigdy nie poślubię człowieka, którego nie będę kochała do szaleństwa."
-> Ani ja!

"Mężczyźni nigdy nie bywają mili i uprzejmi, jeśli dziewczyna nie jest ładna, kobiety zaś wręcz przeciwnie."
-> Obserwuję odwrotne zjawisko.

"(...) zieleń jest kolorem przygody."
-> Ach, przygoda! :D

"Dziewczęta bywają czasami takie głupie."
-> No cóż.

"Żywiłam niezłomne przekonanie, że jeśli będę szukała przygody, to przygoda prędzej czy później stanie się moim udziałem. Wyznaję teorię, że człowiek zawsze w końcu otrzyma to, czego naprawdę pragnie."
-> W mojej teorii to raczej musi sobie na to zapracować...

"Człowiekowi może się wydawać, że ceni przede wszystkim wartości moralne, jednak gdy się zakocha, jego pierwsza reakcja jest zupełnie pierwotna - najważniejsze są walory fizyczne."
-> My, ludzie pierwotni.

"(...) młodość ciągnie do młodości."
-> Widzę przecież.

"Wielcy ludzie są zawsze samotni."
-> :(

"Rosemary znaczy pamięć" na 5:

"Nie obchodzą mnie konwenanse ani to, co mówią ludzie. Miłość znaczy dla mnie więcej niż wszystko."
-> <3

"Ludzie, którzy grożą samobójstwem, nigdy go nie popełnią."
-> Tak się mówi.

"(...) zakochał się. Głęboko, przytłaczająco, szaleńczo. Było to desperackie, bezmyślne, niedojrzałe, cielęce zadurzenie, jakiego powinien był doświadczyć wiele lat temu i mieć już za sobą."
-> Lecz nie doświadczył i nie miał, proste?

"Za często się spotykali. Nie można utrzymać romansu w temperaturze wrzenia. Powinni spotykać się rzadziej - zwolnić trochę."
-> Tylko niezaangażowana osoba może tak idiotycznie gadać :P

"Ludzie szczęśliwi to nieudacznicy, bo są w tak dobrych stosunkach z samymi sobą, że niczym się nie przejmują. Tak jak ja. Zazwyczaj też łatwo z nimi żyć - to znów jak ze mną."
-> Szczęśliwą być.

Mężczyzna w brązowym garniturze (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary))
Rosemary znaczy pamięć (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary))