Dodany: 25.10.2015 18:13|Autor: ilia

Czytatnik: Life is brutal and full of zasadzkas ...

Wyznania książkowej zakupoholiczki - 2014 r.

W roku 2014 moje szaleństwo zakupowe osiągnęło szczyt - kupiłam 201 książek. Nierzadko miesięcznie przybywało ich nawet po dwadzieścia kilka. Ogarnął mnie jakiś amok, taki w jaki wpadają te zakupoholiczki, które nie mogą się powstrzymać i nie opuszczą galerii handlowej bez kolejnej pary butów, stosu ubrań lub różnych gadżetów.

Moim przekleństwem są (były?) wyprzedaże, obniżki, promocje. Bo jak tu nie kupić książki z interesującej mnie tematyki za kilka/kilkanaście złotych lub w obniżce 50%-70%?

Ponieważ kupuję głównie przez internet, bywało, że przez pół dnia lub pół nocy siedziałam przed komputerem (kiedyś spędziłam tak cały weekend) i "przeczesywałam" zawartość ulubionych księgarń, wielokrotnie odczuwając dreszczyk emocji, gdy wyławiałam różne, ciekawe dla siebie książki, o których nie miałam pojęcia, że w ogóle istnieją.

Minusem takich zakupów jest to, że czasem dana książka nie spełnia twoich oczekiwań. Ale jest na to rada - oddaje się ją do biblioteki lub obdarowuje nią kogoś.

Myślę, że teraz raczej panuję nad tym nałogiem. W roku 2015 kupiłam na razie (do listopada) tylko 85 książek. Przyczyniły się do tego cztery sprawy.
- Brak miejsca na półkach. Książki stoją w dwóch, a na niektórych półkach w trzech rzędach
- Trochę mnie już znudziło to wielogodzinne buszowanie w internetowych księgarniach
- Brak pieniędzy
- Uzmysłowienie sobie, że potrzeba będzie wielu lat, aby przeczytać wszystkie nieprzeczytane książki ze swojej biblioteczki. A przecież czyta się nie tylko własne, lecz też te od biblionetkowiczów i te z bibliotek - mam zlokalizowane w różnych filiach biblioteki miejskiej kilkaset pozycji, które chciałabym przeczytać.

Wobec powyższego, postanowiłam nie kupować już w ilościach prawie hurtowych na wyprzedażach. Kupować i to w mocno ograniczonej ilości tylko te książki, które naprawdę pragnę mieć na własność. I tego będę się trzymać. Mam nadzieję :)

Poniżej lista moich zakupów w 2014 r. Ponieważ zachowałam jeszcze większość faktur, mogę odtworzyć to co kupiłam (oprócz kilku tytułów).
-------------------------------------------------------
* oznaczyłam książki, których już nie mam, gdyż je sprzedałam, dałam w prezencie rodzinie, biblionetkowiczom lub oddałam do biblioteki

STYCZEŃ - 19 książek (Ravelo - 18, Carrefour - 1)
* 1. Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską: 30 dni, minut, treningów, przepisów (Chodakowska Ewa (ur. 1982), Kavoukis Lefteris) - na prezent
* 2. Bądź młodsza za rok: Jak zachować zdrowie 50-latki na kolejne 30 lat i dłużej (Crowley Chris, Lodge Henry S.) - na prezent
* 3. Dlaczego nie przyjechałaś przed wojną? (Doron Lizzie) (przeczytana, ocena 5)
* 4. Jedz co chcesz: Sąd nad polskim stołem (Naszkowska Krystyna) (przeczytana, ocena 3,5), prezent
5. Nocny pociąg do Lizbony (Mercier Pascal (właśc. Bieri Peter)) (przeczytana, ocena 6)
- Moja czytatka o książce - Nocny pociąg do...?
* 6. Tuwim: Wylękniony bluźnierca (Urbanek Mariusz)
7. Amerykański buntownik: Życie Clinta Eastwooda (Eliot Marc)
* 8. Mozaika: Śladami Rechowiczów (Cegielski Max)
* 9. Mad Women: Opowieść o kobiecie w świecie rządzonym przez mężczyzn (Maas Jane)
* 10. Ja, My, Oni: Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską (Torańska Teresa, Purzyńska Małgorzata)
* 11. Za żelazną kurtyną: Podróż do Polski w 1967 roku (Laforet Carmen) (przeczytana, ocena 3,5)
* 12. Rozdzielone: Dzień, w którym NRD zabrała mi matkę (Behr Katrin, Hartl Peter)
* 13. Ocalenie Atlantydy (Oryszyn Zyta (właśc. Kaczyńska Zyta Anna (Bartkowska Zyta Anna)))
* 14. Czas oburzenia! (Hessel Stéphane) (przeczytana, ocena 3,5)
* 15. Czy istnieje życie po śmierci?: Naukowa odpowiedź na pytanie, co się z nami dzieje, gdy umieramy (Peake Anthony) (przeczytana, ocena 3,5)
* 16. Bóg, w którego wątpimy (Humphrys John) (przeczytana, ocena 5)
* 17. Nauka Jezusa: Według tajemnej Ewangelii Tomasza (Pagels Elaine)
* 18. Ławeczka na uboczu (Jakoniuk Janina) (przeczytana, ocena 2)
19. ?
Dostałam na urodziny:
- 1. Dziewczyna z poczty (Zweig Stefan)
- 2. Krasnojarsk zero (Jastrzębski Bartosz, Morawiecki Jędrzej)
*- 3. Nasze rozstania (Foenkinos David) (przeczytana, ocena 4,5)

LUTY - 4 książki (Aros)
* 20. Nowoczesne zasady odżywiania: Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie (Campbell T. Colin, Campbell Thomas M. II)
21. Superodporność: Jak z posiłków czerpać zdrowie (Fuhrman Joel) (przeczytana, ocena 6)
* 22. Zielony eliksir życia (Boutenko Victoria) (przeczytana, ocena 4,5)
* 23. Efekt Izajasza: Gdy modlitwa i proroctwa łączą się z fizyką kwantową (Braden Gregg) (przeczytana, ocena 5,5)

MARZEC - 9 książek (Aros)
* 24. Wzmacniaj odporność prostym pożywieniem (Żak-Cyran Bożena) (przeczytana, ocena 3), prezent
* 25. Niebiosa są puste (Bendavid-Val Avrom)
* 26. Sylvia: Agentka Mossadu (Kfir Moti, Oren Ram)
27. Dzień miodu: Opowieść o jedzeniu, miłości i wojnie (Ciezadlo Annia)
* 28. Na górze cisza (Bakker Gerbrand)
* 29. Accabadora (Murgia Michela)
* 30. Dom (Starowieyska-Morstinowa Zofia)
* 31. Cukier, sól, tłuszcz: Jak uzależniają nas koncerny spożywcze (Moss Michael)
* 32. Dom bez detergentów: 200 sztuczek sprytnej gospodyni (Świgoń Małgorzata)

KWIECIEŃ - 17 książek (Ravelo - 12, Aros - 5)
* 33. Księga kotów polskich (Wolski Jakub T.) - na prezent
* 34. Pustelnik z Krakowskiego Przedmieścia (Dobosz Andrzej) (przeczytana, ocena 5), prezent
35. Alfabet na cztery ręce (Kałużyński Zygmunt, Raczek Tomasz)
* 36. Klasztor Maulbronn (Tomkowski Jan)
* 37. Kto to pani zrobił? (Passent Agata)
* 38. Sekrety Orzeszkowej (< praca zbiorowa / wielu autorów >) - prezent
* 39. Doznać cudu?: Opowieść Trudy Rosenberg (Fedorowicz Hania (Fedorowicz Hanna), Rosenberg Truda (Rosenberg Gertruda)) (przeczytana, ocena 5)
40. Kobiety wypędzone: Opowieść o zemście zwycięzców (Weber Marianne)
* 41. Ulica Cioci Oli: Z dziejów jednej rewolucjonistki (Domańska Aleksandra)
42. Ziemia Boga w 20 tajemnicach (Badde Paul)
43. Tajemnica Ołtarza Gandawskiego (Hammer Karl)
* 44. Wielka księga Tao (Lao Tzu (Lao Tsy lub Laozi))
* 45. Kod szczęścia: Dlaczego jedni mają w życiu szczęście, a inni pecha (Wiseman Richard) (przeczytana, ocena 4,5)
* 46. W ludzkiej i leśnej kniei (Ossendowski Ferdynand Antoni)
* 47. Zatopiona arka (Warłamow Aleksiej) (przeczytana, ocena 4)
* 48. Cudze życie (Deghelt Frédérique) (przeczytana, ocena 4,5) prezent
* 49. Ostatnia kwadra Księżyca (Januszewska Krystyna)

MAJ - 21 książek (Aros - 14, Ravelo - 4, Słowiańska - 2, Świat Książki - 1)
* 50. Schudnij z kaizen (Gibas Jarosław) (przeczytana, ocena 4), prezent
51. Księga Tura (Białczyński Czesław (pseud. San Jan)) - tom 1 "Mitologii Słowian"
52. Księga Ruty (Białczyński Czesław (pseud. San Jan)) - tom 2 "Mitologii Słowian"
53. Co czytali sobie, kiedy byli mali? (antologia; Świerżewska Ewa, Mikołajewski Jarosław, Bralczyk Jerzy i inni) (przeczytana, ocena 5)
* 54. Dersu Uzała (Arseniew Władimir (Arsenjew Włodzimierz, Arsenjew W.K.)) (przeczytana, ocena 4), prezent
* 55. Mani: Wędrówki po Peloponezie (Fermor Patrick Leigh)
* 56. Przez pustynie na ośnieżone szczyty... (Lewandowski Wojciech)
57. Jadę sobie: Azja: Przewodnik dla podróżujących kobiet (Filipczak Marzena)
58. Jeżdżąc po cytrynach: Optymista w Andaluzji (Stewart Chris (ur. 1950))
* 59. Niewidoczny Tybet (Oser (Woeser) (chiń. Weise))
* 60. Droga lodowa: Od zesłania do wolności - Odyseja Polaków (Waydenfeld Stefan)
* 61. Niemka: Dziecko z pociągu (Kolbuszewska Daina)
* 62. Eichmann w Jerozolimie: Rzecz o banalności zła (Arendt Hannah)
* 63. Kłopot z chrześcijaństwem: Wieczne gnicie, apokaliptyczny ogień, praca (Bielik-Robson Agata, Bartoś Tadeusz) (przeczytana, ocena 4)
- Moja czytatka o książce - Rozmowy o chrześcijaństwie
* 64. Bielik-Robson: Żyj i pozwól żyć (Bielik-Robson Agata, Sutowski Michał)
* 65. Jak likwidowałam dom moich rodziców (Flem Lydia) (przeczytana, ocena 4,5)
* 66. Prawdziwe zmiany: Mój eliksir młodości (Kalata Anna) (przeczytana, ocena 4,5)
* 67. W poszukiwaniu Siebie: Opowieść o odkrywaniu siebie, miłości i szczęścia (Molęda Ula)
68. Bates William H. - "Naturalne leczenie wzroku bez okularów"
69. Chrapanie (Tafil-Klawe Małgorzata M., Klawe Jacek J.)
* 70. Anielska dieta (Virtue Doreen, Prelitz Becky) (przeczytana, ocena 2,5)

CZERWIEC - 22 książki (Aros - 16, niePrzeczytane - 6)
71. Słowiański rodowód (Jasienica Paweł (właśc. Beynar Leon Lech))
72. Pochodzenie i rasa Słowian (Czupkiewicz Lubomir)
* 73. My, Żydzi z Polski (Wiszniewska Irena) (przeczytana, ocena 4)
74. 100 wyjątkowych miejsc: Zobacz, zanim znikną (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
* 75. Szaleństwo marszu (Lanzmann Jacques)
76. Pieszo do Chin: Wrażenia z podróży (Rengarten Konstantin)
77. Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów: Konno przez Azję Centralną (Ossendowski Ferdynand Antoni)
* 78. Po Kraju Ussuryjskim: (Podróż w góry Sichote-Aliń w latach 1902-1906) (Arseniew Władimir (Arsenjew Włodzimierz, Arsenjew W.K.)) prezent
* 79. Drzemiąca tajga: Wspomnienia (Żygadło Hieronim)
* 80. Syberia: Moje miejsce na ziemi (Kröger Theodor)
81. W stronę Pysznej (Zieliński Stanisław (1917-1995), Gentil-Tippenhauer Wanda)
* 82. Marzyłam o Afryce (Gallmann Kuki)
83. Błękitne niebo & czarne oliwki (Humphrys John, Humphrys Christopher)
* 84. Modlitwa o wschodzie słońca (Lipkowski Rafał)
* 85. Anatomia niepokoju: Pisma wybrane 1969-1989 (Chatwin Bruce)
86. Pamiętnik orchidei: Zapiski ocalonego z XX wieku (Kałużyński Zygmunt) (przeczytane, ocena 5)
87. Ćwiartka raz (Korwin-Piotrowska Karolina)
* 88. Tajne akta Watykanu: Dyplomacja Kościoła - dokumenty i tajemnice (Napolitano Matteo Luigi)
* 89. Hrabia de Saint Germain (Cooper-Oakley Isabel)
* 90. Wyjawione tajemnice: Księga I (Hrabia de Saint Germain (pseud.)) (przeczytana, ocena 3,5)
91. Wiem co kupuję!: Poradnik konsumenta czyli Na co zwracać uwagę robiąc codzienne zakupy (Maj-Sawicka Sylwia, Frontczak Dorota)
92. Torebki vintage (Wróblewska Dorota)

LIPIEC - 27 książek (Ravelo - 15, Aros - 11, Matras - 1)
* 93. Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych (Wechterowicz Przemysław) - na prezent
* 94. "Gdyby był Bóg...": Pisarze w poszukiwaniu sensu życia (Castelli Ferdinando) prezent
95. Dlaczego jesteśmy ateistami (antologia; Blackford Russell, Downey Margaret, Everitt Nicholas i inni) (przeczytana, ocena 6)
- Moja czytatka o książce - "Dlaczego jesteśmy ateistami" - cytaty
* 96. Pałac na Opieszynie (Mycielski Roman)
* 97. Po zwycięstwie: "Pałacu na Opieszynie" ciąg dalszy (Mycielski Roman)
* 98. Ułaskawiony na śmierć: Rzecz o Jánosu Esterházym (Mycielska Maria (z Esterházych Mycielska Maria)) - prezent
99. Nasierowska: Fotobiografia (Turowska Zofia)
* 100. My, właściciele Teksasu: Reportaże z PRL-u (Szejnert Małgorzata)
101. Górny Śląsk (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
102. Krakowskie, Tatry i Pieniny (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
103. Od Wisły do Rzeki Perłowej (Sługocki Ryszard)
104. Wyprawa do Chiwy: Podróże i przygody w Azji Środkowej (Burnaby Frederick)
105. Śladami Stasia i Nel (Brandys Marian) (przeczytana dawno, ocena 4)
* 106. Sielanka po bretońsku: W krainie Celtów, magii i cydru (Schmidt Jochen) (przeczytana, ocena 4)
* 107. Dramat na pustkowiu: Prawdziwa historia odwagi i tragedii w kanadyjskiej Arktyce (Grinnell George James)
* 108. Dwa ognie: Wywiady (antologia; Werner Anita, Siennicki Paweł, Bielecki Jan Krzysztof i inni)
* 109. Gierki (Martínez de Pisón Ignacio) (przeczytana, ocena 4) prezent
* 110. Drzwi percepcji; Niebo i piekło (Huxley Aldous)
111. Praktyczny kurs Transerfingu w 78 dni (Zeland Vadim (Zeland Wadim)) (przeczytana, ocena 5)
* 112. Niebiańska wizja: Życie w nowej duchowej świadomości (Redfield James) (przeczytana, ocena 2,5)
* 113. Siła woli: Odkryjmy na nowo to, co w człowieku najpotężniejsze (Baumeister Roy F., Tierney John) (przeczytana, ocena 5)
* 114. Clean: Przełomowy program, dzięki któremu twoje ciało odzyska naturalną zdolność do samouzdrawiania (Junger Alejandro)
* 115. Opanuj swój metabolizm (Michaels Jillian)
* 116. Odchudzanie zaczyna się w głowie: W 100 dni do utraty wagi (Spangle Linda)
* 117. Tajemnica Adriana: Jak schudłem ponad 120 kg w niespełna rok (Lukoszek Adrian) (przeczytana, ocena 3,5)
* 118. Wu Li - "Nie chrap!: Skuteczne sposoby na zdrowy sen"
* 119. Bez ograniczeń: Twoje życie może być wyjątkowe (Michaels Jillian) (przeczytana, ocena 4)

SIERPIEŃ - 14 książek (Aros - 9, Ravelo - 3, Carrefour - 2)
* 120. Podróże do Polski (Iwaszkiewicz Jarosław (pseud. Eleuter)) - prezent
* 121. Pod smaganiem samumu: Podróż po Afryce Północnej: Algierja i Tunisja (Ossendowski Ferdynand Antoni)
122. Egejskie marzenie: Strzeż się swoich pragnień, bo mogą się spełnić (Ciriello Dario)
123. Dziennik z Prus Wschodnich: Zapiski lekarza z lat 1945-47 (Lehndorff Hans von)
* 124. Dziedzictwo von Becków (Jax Joanna (właśc. Jakubczak Joanna))
* 125. Zielony namiot (Ulicka Ludmiła)
126. Pollyanna (Porter Eleanor Hodgman) (przeczytana, ocena 5)
* 127. Śledztwo w sprawie Pana Boga (Horodeński Andrzej)
* 128. Terapia f**k it: Prosty sposób na szczęście (Parkin John Cresswell) (przeczytana, ocena 4,5)
* 129. Przekaz jedzenia czyli Co nas odżywia? (Popp Fritz-Albert)
* 130. Zeszczupleć na życzenie: Odżywianie zgodne z rytmami biologicznymi (chronoodżywianie) (Delabos Alain) (przeczytana, ocena 5)
* 131. Kod uzdrawiania (Loyd Alexander, Johnson Ben) (przeczytana, ocena 5)
132-133. ?
----------------------------------------------
Dostałam od Admina za wygranie Dixita (wraz z Syrenką i Olimpią) na Zlocie Biblionetkowym w Tatrach:
- 4. Gwiazdozbiór Psa (Heller Peter)

WRZESIEŃ - 22 książki (Carrefour)
134. Wywiad z historią (antologia; Fallaci Oriana, Kissinger Henry, Nguyễn Văn Thiệu i inni)
* 135. Klub filmowy Meryl Streep (March Mia) (przeczytana, ocena 4)
* 136. Ogród miłości (Malte Marcus) (przeczytana, ocena 3)
137. Arcydzieła światowej architektury: Tom 1 (Pryce Will)
138. Arcydzieła światowej architektury: Tom 4 (Pryce Will)
* 139. "Etruskowie: Tajemnice starożytnych cywilizacji"
* 140. Celtowie (Olchowik-Adamowska Liliana) prezent
141. Muzeum Irackie: Bagdad (Felli Candida, Pedrazzi Tatiana)
142. Grecja (Gerrard Mike)
* 143. Perfumeria kardynała: Moje Włochy na 40 sposobów (Stoop Maja) (przeczytana, ocena 4)
* 144. Wszyscy jesteśmy nomadami (Dzieduszycka-Ziemilska Małgorzata (Dzieduszycka Małgorzata))
145. Lilianna Łungina: Słowo w słowo (Dorman Oleg)
146. Rdzawe szable, blade kości...: Jak zostałem mazurskim chłopem (Tarnowski Andrew)
* 147. Na krótko (Iwasiów Inga)
* 148. Spalony tost... czyli Życiowa filozofia Teri (Hatcher Teri) prezent
* 149. Córki gór (Jörgensdotter Anna)
* 150. Samolot bez niej (Bussi Michel) (przeczytana, ocena 5)
* 151. Jesteś miłością mojego życia (Shreve Susan Richards) (przeczytana, ocena 4,5)
* 152. Szczęście w twoich oczach (Leavitt Caroline)
* 153. Fiolet (Kozak Magdalena) (przeczytana, ocena 4,5)
154-155. ?

PAŹDZIERNIK - 4 książki (Ravelo)
156. Ajatollah śmie wątpić: Paradoks współczesnego Iranu (Majd Hooman)
157. Walden (Thoreau Henry David)
158. Dzwoniące Cedry (Megre Władimir) (przeczytana, ocena 4)
* 159. Superfacet nie istnieje, no i co z tego? (Grey Catherine) (przeczytana, ocena 3)

LISTOPAD - 16 książek (Aros - 10, Ravelo - 4, Matras - 2)
* 160. Stwórz dom dla siebie: Niezbędny poradnik współczesnego urządzania wnętrz (Nolan Clare) - na prezent
* 161. Jan Brzechwa - "Brzechwa dlo dziecek" (na język śląski przełożył Marek Szołtysek) - na prezent
* 162. Julian Tuwim - "Nojpiykniyjsze wierszowanki dlo dziecek" (na język śląski przełożył Marek Szołtysek) - na prezent
* 163. Kuchnia polska bez pszenicy: Ponad 300 sprawdzonych domowych przepisów (Szloser Marta, Gąsiorowska Wanda) (przeczytana, ocena 5), prezent
164. Kamienny dom: O Bliskim Wschodzie, jakiego już nie ma (Shadid Anthony)
* 165. Nadciąga noc: Irakijczycy w cieniu amerykańskiej wojny (Shadid Anthony)
166. Wiza do Iranu (Orzech Artur) (przeczytana, ocena 3)
* 167. Nowe Średniowiecze: Felietony zebrane (Jęczmyk Lech)
* 168. Życie w micie czyli Jak nie trafić do raju na kredyt i odnaleźć harmonię ze światem (Eichelberger Wojciech, Pawłowicz Beata) (przeczytana, ocena 5)
* 169. Zakazana historia bogów i ludzi (Niżnikiewicz Jan)
* 170. Po słonecznej stronie ulicy (Rubina Dina) prezent
171. Księgarenka w Big Stone Gap: O przyjaźni, wspólnocie i nadzwyczajnej przyjemności z dobrej książki (Welch Wendy) (przeczytana, ocena 5)
* 172. Jeść, by żyć zdrowo (Fuhrman Joel) (przeczytana, ocena 5,5), prezent
* 173. Mleko - cichy morderca (Sharma Nand Kishare) (przeczytana, ocena 4,5)
* 174. Mowa ciała (Navarro Joe, Karlins Marvin)
* 175. Niskowęglowodanowe oszustwo (Campbell T. Colin, Jacobson Howard) (przeczytana, ocena 3,5)

GRUDZIEŃ - 26 książek (Tania Książka - 14, Ravelo - 8, Aros - 3, Arwena - 1)
* 176. Dobre życie: Dieta i rozwój z coachem zdrowia (Mielczarek Agnieszka, Brodnicki Pascal) (przeczytana, ocena 4), prezent
* 177. Jak schudnąć bez diety?: Metoda Gabriela (Gabriel Jon) (przeczytana, ocena 4), prezent
* 178. Surowe pożywienie: Źródło energii życiowej (Rose Natalia) (przeczytana, ocena 3,5), prezent
* 179. Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk) - "Nie boję się bezsennych nocy..." - prezent
180. Hombre Kapuściński (Ikonowicz Mirosław)
* 181. Wiatrem przewiany, słońcem spalony: 50 lat polarnych podróży (Rakusa-Suszczewski Stanisław)
* 182. Jak dawniej po Tatrach chadzano (Pisera Krzysztof)
183. Gasnące ognie: Podróż po Palestynie, Syrji, Mezopotamji (Ossendowski Ferdynand Antoni)
* 184. Wardęga: Opowieści z pobocza drogi (Herz Lechosław)
* 185. Agrowypas: Najlepsze miejsca na wakacje pod gruszą (Jędrzejewski Dariusz)
* 186. Łuskanie światła: Reportaże rosyjskie (Morawiecki Jędrzej)
* 187. Pod ostrzałem: Ostatnie zadanie Marie Colvin (Conroy Paul)
* 188. Niebieski ptak (Oates Joyce Carol (pseud. Smith Rosamond))
189. Północ w ogrodzie dobra i zła: Opowieść o Savannah (Berendt John)
* 190. Zaginiona dziewczyna (Flynn Gillian) (przeczytana, ocena 5)
191. Piąta Aleja, piąta rano: Audrey Hepburn i inni goście "Śniadania u Tiffany'ego" (Wasson Sam)
* 192. Żywność pełna kłamstw: Jak przemysł spożywczy świadomie rujnuje twoje zdrowie (Grimm Hans-Ulrich) (przeczytana, ocena 5,5)
* 193. W dżungli zdrowia (Pawlikowska Beata) (przeczytana, ocena 4,5)
* 194. Zdrowie bez recepty czyli Skrobia, która leczy (McDougall John A., McDougall Mary) (przeczytana, ocena 4)
* 195. Ja nie mogę być modelką?! (Wellman Dorota) (przeczytana, ocena 4)
* 196. Wspomnienie lodu (Erikson Steven): Jasnowidz
* 197. Łowcy kości (Erikson Steven): Powrót
* 198. Wicher śmierci (Erikson Steven): Imperium
* 199. Wicher śmierci (Erikson Steven): Ekspedycja
* 200. Myto Ogarów (Erikson Steven): Miasto
* 201. Myto Ogarów (Erikson Steven): Początek
Dostałam pod choinkę:
- 5. Złoty notes (Lessing Doris)
- 6. Oriana Fallaci: Portret kobiety (Stefano Cristina de) (przeczytana, ocena 5)
Dostałam od Biblionetkołaja:
- 7. Miasto w zieleni i błękicie (Kańtoch Anna) (przeczytana, ocena 4,5)
*- 8. Gniew (Miłoszewski Zygmunt) (przeczytana, ocena 4,5)

Książki, które kupiłam w II połowie 2012 i w 2013 r.
Książki, które kupiłam w 2015 r.
Książki, które kupiłam w 2016 r.
Książki, które kupiłam w 2017 r.
Książki, które kupiłam / dostałam w 2018 r.
Książki, które kupiłam w 2019 r.
Książki, które kupiłam w 2020 r.
Książki, które kupiłam 2021 - 2022 r.
Książki, które kupiłam w 2023 r.

Użytkownik: Neelith 26.10.2015 17:11 napisał(a):
Odpowiedź na: W roku 2014 moje szaleńst... | ilia
O rety, w głowie mi się kręci! Imponujące zakupy! Również bardzo lubię buszować po księgarniach, ale długo się zastanawiam i staram nie ulegać pokusie. Nawet gdy książka kosztuje niewiele to nie kupuję pochopnie - myślę sobie wtedy - kiedy ja to przeczytam? Moja średnia to około 2 nowe książki na miesiąc, nie licząc krakowskich targów książki - tym razem kupiłam 9 :) Mam już postanowienie na nowy rok, tj. zrezygnuję z wizyt w bibliotece. Chcę rozpracować nieco własną półkę :)
Użytkownik: ilia 19.01.2016 01:00 napisał(a):
Odpowiedź na: W roku 2014 moje szaleńst... | ilia
Małe podsumowanie czytatki. W 2014 roku osiągnęłam swoje apogeum w kupowaniu książek. Zakupiłam ich bowiem aż 201. W poprzednim 2013 nabyłam 124 książki, w następnym 2015 r. - 118. W 2016 jeszcze nic :) Czyli idzie ku lepszemu, jeśli patrzeć na mizerny stan mojego konta i brak miejsca na półkach.

W 2014 r. najwięcej książek kupiłam w Arosie (81), na drugim miejscu znalazło się Ravelo (68), trzecim Carrefour (25), na czwartym Tania Książka (14).
W poprzednim roku 2013 większość zakupów robiłam w Weltbildzie/Ravelo, resztę przeważnie w antykwariatach i na kiermaszach.
Natomiast w 2015 zmienił się kierunek moich zakupów. Najwięcej kupiłam w Taniej Książce (52), Arosie (22), Znaku (14), niePrzeczytanych (8), a w Ravelo tylko 2 książki.

Szczegółowo 2014 wygląda tak:
Matras - 3 książki, śr. cena 21,9 zł
Słowiańska - 2 książki, śr. cena 138 zł
Arwena - 1 książka, śr. cena 47 zł
Świat Książki - 1 książka, śr. cena 27,9 zł

Z tych 201 kupionych książek 16 przeznaczyłam na prezenty, 5 oddałam do biblioteki osiedlowej, 44 przeczytałam.