Dodany: 14.10.2015 11:50|Autor:

Książka: Australijczyk
Niedźwiecki Marek
Notę wprowadził(a): agnesines

Zakochał się w Australii i mimo że nie wyobraża sobie, by na stałe wyjechać z Polski, trudno mu żyć bez corocznych długich wypadów na "koniec świata". Kiedy tam jest, niczego mu nie brakuje. No, może jednej rzeczy – radia.

Marek Niedźwiecki fotografuje Australię od piętnastu lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent i kraj wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, łaził po drzewach gigantach, stawał twarzą w twarz z ospałym misiem koala i oko w oko z wężem brązowym, jednym z najbardziej jadowitych na świecie. Spacerował po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Odwiedził kilkanaście parków narodowych. Zasnął podczas przechadzki dwukilometrowym molo. Spotkał Dwunastu Apostołów i skakał po słoniach. Nie wszedł na Górę Kościuszki, czego się trochę wstydzi i na Ayers Rock/Uluru, z czego jest bardzo dumny.

Stał się też wielkim miłośnikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania słów... Stał się po części – "Australijczykiem".

Jedźmy razem z Markiem Niedźwieckim do Australii, żeby się przekonać, że tam wszystko jest "bardziej". Światło jaśniejsze, kolory bardziej nasycone, a przyroda bezgraniczna i rozszalała... I sprawdźmy jak wygląda, pachnie i smakuje australijskie "gdzieś po drodze"...

"Ta książka żyje pasją Marka Niedźwieckiego do Australii".

Jean Dunn, Ambasador Australii w Polsce

"Mimo wyraźnych różnic Australię z Polską łączy wiele. Przede wszystkim fakt, że do obu krajów przyjeżdża się raz, a potem już ciągle wraca! Potwierdzeniem tego jest »australijska miłość« Autora tej wspaniałej książki, Pana Marka Niedźwieckiego. Gorąco polecam ją wszystkim Polakom i Australijczykom, którzy pragną pokonywać bariery geograficzne, aby jak najwięcej dowiedzieć się wzajemnie o sobie i o swoich krajach".

Paweł Milewski, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Australii

[Wielka Litera, 2015]

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 24.11.2019 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Zakochał się w Australii ... | agnesines
W tej książce nie ma zbyt dużo treści, ale to co jest plus wspaniałe zdjęcia - dają nam obraz Australii i miłości pana Marka do tego miejsca.