Dodany: 11.10.2015 23:05|Autor:

Książka: Piosenka koguta
Siesicka Krystyna
Notę wprowadził(a): margines

Krystyna Siesicka snuje opowieść o jednym dniu z życia pewnej rodziny.

Trwa uroczyste przyjęcie urodzinowe Felicji. Anna, zwana Muszką, przypadkowo odnajduje tajemny dziennik swojej kuzynki Danieli. Powraca do chwil spędzonych w tym niezwykłym domu.

Może i Ty, Czytelniczko, Czytelniku, odwiedzisz z Muszką to szczególne miejsce...

Akapit Press poleca książki Krystyny Siesickiej, które ciągle wznawiamy, bo kolejni Czytelnicy szukają ich w księgarniach, i te dawne, i te ostatnie, tak bardzo współczesne.

[Wydawnictwo Akapit Press, 2014]

Użytkownik: minutka 06.01.2019 15:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Krystyna Siesicka snuje o... | margines
Chwała Wydawnictwu za wznawianie książek Siesickiej, na dodatek w tak pięknej wydawniczej szacie. Zastrzeżenie mam jednak do redakcji i korekty, które powinny wychwycić merytoryczny błąd, dotyczący koligacji rodzinnych, konkretnie Felicji, Teklusi i Konrada.

Na początku dowiadujemy się:
"- Jestem wnukiem Teklusi.
Jasne, był podobny do Teklusi, którą pamiętałam z portretu wiszącego w jadalni, dlatego jego twarz wydała mi się znajoma. Siostra Felicji, Teklusia, miała tylko jedno dziecko. Wandę. Musiał być synem Wandy." (s.9).

Nieco dalej czytamy, jakie siostry miała Felicja:
" W domu nad jeziorem została nasza osamotniona, bezradna babcia Irenka z trzema córkami: Felicją, moją mamą Lusią i mamą Danieli Kamilą" (s.18).

No i wreszcie wyjaśnia się rodzaj pokrewieństwa Felicji i Teklusi:
"- Jestem wnukiem Teklusi, synem Wandy - uściślił. Daniela przymrużyła oczy, jakby te koligacje raziły ją
zbyt silnym blaskiem.
- Jakiej Teklusi? - zapytała nieprzytomnie.
- Teklusia była rodzoną siostrą naszej babci Irenki - wyjaśniłam sprawnie." (s.25).

Błąd na samym początku książki wprowadza zamieszanie, redakcja/korekta nie popisała się.