Dodany: 11.10.2015 22:46|Autor:

Zapraszam Was na wędrówkę „w stronę tamtego lasu”. Spotkajmy się na skrzyżowaniu dróg, z których jedna prowadzi do miasta, druga do leśniczówki Bernarda, a więc w tym miejscu, w którym mała Sara zobaczyła kiedyś bardzo dziwnego pana w połyskliwym cylinderku na głowie, ubranego w śmieszny, staromodny fraczek.
– Dzień dobry, Saro, dokąd to idziesz, można wiedzieć? – zapytał, wymachując czarną laseczką. Wtedy Sara przestraszyła się i uciekła, ale dziś, po latach, z pewnością coś ją na tych rozstajach zatrzyma, wiem o tym, więc spokojnie możemy się właśnie na nich umawiać. Stąd jest już niedaleko do leśniczówki Bernarda i do tych zdarzeń, które Sara ma jeszcze przed sobą.

Krystyna Siesicka

Akapit Press poleca książki Krystyny Siesickiej, które ciągle wznawiamy, bo kolejni Czytelnicy szukają ich w księgarniach, i te dawne, i te ostatnie, tak bardzo współczesne.

„Zapałka na zakręcie”, „Pejzaż sentymentalny”, „Zatrzymaj echo”
„Opowieści rodzinne”: „Falbanki” , „Woalki” , „Wachlarze”
Waleria i Aleksander: „Chwileczkę, Walerio...”, „Wróć, Aleksandrze!”

„Zapach rumianku”, „Czas Abrahama”, „Fotoplastykon”, „Beethoven i dżinsy”, „Między pierwszą a kwietniem”, „Parada fiołków”, „Jezioro Osobliwości”, „Wielki jarmark”, „Twoje wielkie tajemnice”, „Moja droga Aleksandro”, „Kapryśna piątkowa sobota”, „Piosenka koguta”, „Sabat czarownic”, „Dziewczyna Mistrza Gry”, „W stronę tamtego lasu”, „Przez dziurkę od klucza”, „...nie ma z kim tańczyć...”, „– ?... – zapytał czas”, , „Gorzkie słodkie pocałunki”, „Pamiętaj, że tam są schody!”, „Trzynasty miesiąc poziomkowy”, „Mój Ocean Niespokojny”, „Patussa”, „Powiem Julce”, „Ulica Świętego Wawrzyńca”.

[Akapit Press, 2014]