Dodany: 09.10.2015 12:17|Autor:

„Okultyzm i ezoteryzm przestały być strawą dla nielicznych wtajemniczonych, a stały się »duchowymi hamburgerami« dla mas”.

ks. Aleksander Posacki

„Ojciec Posacki jest jednym z pierwszych, którzy trafnie rozpoznali w Polsce zjawisko nowych zagrożeń duchowych. Nic więc dziwnego, że to właśnie jego wybrałem na swego rozmówcę, gdy postanowiłem nakreślić mapę duchowych zagrożeń.

Rozmawiamy m.in. o:

– fałszywych objawieniach,
– opętaniach i egzorcyzmach w Polsce,
– wróżbitach i różdżkarzach,
– bioenergoterapii i uzdrowieniach,

oraz o:

– ezoteryzmie politycznym,
– Kinezjologii Edukacyjnej w polskich szkołach,

a także o:

– Halloween,
– UFO.

Mam nadzieję, że książka ta będzie ważna dla wszystkich, któ­rzy na serio traktują swoje życie jako arenę duchowych zmagań”.

Grzegorz Górny

ks. prof. dr hab. Aleksander Posacki. Filozof, teolog, wykładowca akademicki, pu­blicysta, rekolekcjonista, duszpasterz, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okulty­zmu i ezoteryzmu. Prowadził wykłady na licz­nych uniwersytetach w Polsce (m.in. na KUL) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m.in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów, organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, zało­żone przez ks. Gabriele’a Amortha.

Grzegorz Górny. Reporter, eseista, publicysta, reżyser, produ­cent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redak­tor naczelny kwartalnika „Fronda” (1994-2005 oraz 2007-2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, m.in.: „Raport o stanie wiary w Polsce”, „Jednostki spe­cjalne”, „Demon Południa”, „Anioł Północy”, „Między matriksem a krucyfiksem”; oraz albumów: „Ufam (Śladami Siostry Faustyny)”, „Ufający (Śladami bł. ks. Michała Sopoćki)”, „300 lat wytrwałości”, „Świad­kowie tajemnicy” – przygotowanych wspólnie z artystą fotografikiem Januszem Rosikoniem; laureat licznych nagród dziennikarskich, fil­mowych i wydawniczych.

[Polwen, 2012]

Użytkownik: VERA25 03.11.2019 20:22 napisał(a):
Odpowiedź na: „Okultyzm i ezoteryzm prz... | LouriOpiekun BiblioNETki
Dla Posackiego "satanistyczne" jest wszystko od UFO po lanie wosku.