Nowe, ilustrowane wydanie „Harry'ego Pottera”

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2015-10-05 11:14

1 osoba poleca ten tekst.

Harry PotterWszystkim miłośnikom najsłynniejszego nastoletniego czarodzieja wszech czasów przypominamy, że już jutro do księgarń na całym świecie trafi nowa, bogato ilustrowana edycja pierwszej części cyklu: „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Po 15 latach od premiery, powieść nareszcie doczekała się ilustracji.

Polski wydawca, podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, to Media Rodzina. Nowe wydanie ukaże się w twardej oprawie, z zakładką-wstążeczką oraz kapitałką. Będzie liczyć 256 stron i kosztować 59,00 zł.

Autorem ilustracji jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Wydanie to, tak jak wszystkie wcześniejsze tomy serii „Harry Potter”, owiane jest wielką tajemnicą – poszczególne ilustracje prezentowane są pojedynczo i czytelnicy mają okazję zobaczyć tylko kilka z nich. Poniżej przedstawiamy te dostępne na oficjalnej stronie grafika: http://www.jimkay.co.uk/home/harry-potter/.

Dla wiernych fanów, którzy przyjdą do księgarni w dniu premiery, Media Rodzinna przygotowały wyjątkowy prezent. Odwiedzając jedną z księgarń partnerskich wydawnictwa (lista księgarń dostępna pod adresem: http://mediarodzina.pl/partnerzy) i kupując w nich ilustrowaną edycję, otrzymają w prezencie ekskluzywny plakat z Ulicą Pokątną, namalowany przez Jima Kaya i zapakowany w wyjątkową tubę.

Kolejne tomy cyklu będą ukazywać się co roku, podobnie jak było z pierwszym wydaniem.

[News podesłała Katarzyna Julke-Bogacka]

komentarzy: 1