Dodany: 04.10.2015 20:57|Autor:

Książka: Sekretne życie właścicieli psów
Fogle Bruce
Notę wprowadził(a): margines

„Ja wcale nie narzekam, po prostu chciałbym wiedzieć: dlaczego moi państwo pozwalają mi u siebie spać, choć zabraniają tego własnym dzieciom?”
„Ilekroć moja pani zjawia się w domu, całuje mnie w pysk. Bardzo lubię, kiedy wraca – aż podskakuję z radości. Ale skąd jej się wziął ten dziwaczny i, szczerze mówiąc, dość bezsensowny zwyczaj?”
„Nic nie robię, tylko siedzę i się im przypatruję. Dlaczego moi państwo uważają, że doskonale rozumiem ich język?”

Psy są świetnymi obserwatorami. Nic więc dziwnego, że – żyjąc z ludźmi od tysięcy lat – mają kilka pytań na temat ludzkich zachowań.

W niniejszej książce Bruce Fogle zajmuje się najbardziej niezwykłą rasą – właścicielami psów. Odpowiada na psie pytania dotyczące zdrowia, nawyków i rozmaitych dziwactw właścicieli, wyjaśniając (jakże starą i skomplikowaną) naturę związku człowieka i psa.

Po przeczytaniu tych zabawnych, ale jakże celnych i pełnych treści pytań i odpowiedzi być może ujrzysz swój związek z psem w innym świetle...

Doktor Bruce Fogle prowadzi klinikę weterynaryjną w Londynie, a także wykłada weterynarię na uczelniach w kilku krajach. Regularnie pisuje też felietony do „Daily Telegraph”

Nakładem wydawnictwa Da Capo ukazały się: „Pierwsza pomoc: Psy”, „Pierwsza pomoc: Koty”, ostatnio zaś „Sekretne życie właścicieli kotów”.

„Mam godność. I prezencję. Moim zdaniem wyglądam zupełnie majestatycznie. Jestem inteligentny, umięśniony. Dlaczego w takim razie uparli się, by mnie strzyc i do tego zostawiać mi na ogonie i łapach jakieś idiotyczne pompony?”
„Co za bzdura: wszak nie jestem lekiem, więc jak mogę obniżać komuś ciśnienie?”
„Moim zdaniem świnie są równie inteligentne jak psy. Dlaczego ludzie jedzą inne zwierzęta, na przykład świnie, a mnie nie?”
„Dlaczego ludzie nie rozumieją, skąd wiem, że wyjeżdżają na wakacje?”

[Wydawnictwo "al fine", 1997]