Dodany: 04.10.2015 19:57|Autor:

Książka: Koci świat
O'Mara Lesley
Notę wprowadził(a): margines

„Takiej książki jeszcze w Polsce nie było! »Koci świat« to niezwykły zbiór ciekawostek, faktów historycznych, aforyzmów i cytatów związanych z kotami, ale również dowcipnie przekazanych praktycznych informacji. Jaką część swojego życia przesypia kot? Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? W jaki sposób zrobić kotu dobre zdjęcie? Co to oznacza, jeśli śni ci się biały kot? Autorka rozprawia się również z krążącymi o kotach mitami, a także wskazuje największe niebezpieczeństwa czyhające na koty. Dowiemy się między innymi, jakich roślin nie przynosić do domu i jak reagować w przypadku zatrucia.
Książka ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Każdy, kto po nią sięgnie, z pewnością nie będzie mógł oprzeć się chęci natychmiastowego przygarnięcia kota pod swój dach...”

Wojciech-Albert Kurkowski, redaktor naczelny miesięcznika „Kot”

Kto jest czyim dobroczyńcą i właścicielem? Czy na pewno my należymy do rasy wyższej? Kto potrafi przeczuć nadchodzące trzęsienie ziemi lub huragan bez specjalistycznych przyrządów? Kto potrafi szczęśliwie upadać z wielkich wysokości i w wieku zaledwie kilku miesięcy może się poszczycić zdolnościami najlepszego linoskoczka?

Lesley O’Mara jest wydawcą i autorką wielu odnoszących sukcesy na całym świecie antologii o kotach. Jest właścicielką dwóch kotów, Baby i Missy. Sama chętniej mówi, że to raczej „one mają ją w posiadaniu”.

Od tysięcy lat kot zachwyca swoją niezależnością i osobowością indywidualisty. Lesley O’Mara odkrywa przed nami magiczny urok kociej natury i tajemniczego, ekscytującego, a często przezabawnego kociego świata.

Książka wyjaśnia, dlaczego ulegamy głębokiej fascynacji tymi stworzeniami, urzeka opowieściami o losach sławnych kotów i rozprawia się z mitami, krążącymi w kocim świecie. Jest zbiorem ciekawostek, anegdot, faktów i mitów, a także cennych praktycznych informacji.

O czym marzy kot? Co robić, kiedy psoci i o czym, tak naprawdę śni? Czym koty urzekły Marka Twaina i co myślał o nich Leonardo Da Vinci?

Lesley O’Mara, prowadząc nas ścieżkami niezwykłego kociego świata, z każdym krokiem szerzej otwiera nasze serca na jego niezwykłych mieszkańców.

[Galaktyka, 2006]