Dodany: 04.10.2015 09:57|Autor:

Książka: Moje śliczne
Slaughter Karin
Notę wprowadził(a): agnesines

Pewnego dnia dziewiętnastoletnia Julia zniknęła bez śladu. Tragedia na zawsze naznaczyła jej najbliższych. Ojciec popełnił samobójstwo, a siostry, Claire i Lydia, zerwały ze sobą kontakt.

Mija dwadzieścia lat. Paul, mąż Claire, wpływowy milioner, zostaje zamordowany. Przeglądając jego rzeczy, Claire odkrywa przerażające nagrania, na których ktoś brutalnie gwałci i morduje dziewczyny. Czy Paul miał z tym coś wspólnego, czy tylko oglądał te filmy? Czy przez osiemnaście lat żyła pod jednym dachem z psychopatą?

Claire i Lydia, dotąd mocno skonfliktowane, rozpoczynają prywatne śledztwo, które okaże się bolesną wędrówką w przeszłość, dowodem, że czas nie leczy wszystkich ran. Siostry docierają blisko prawdy, a komuś bardzo zależy, by nigdy nie wyszła na jaw.

[HarperCollins Polska, 2015]

Użytkownik: reniferze 24.06.2017 16:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Pewnego dnia dziewiętnast... | agnesines
Przez całą lekturę byłam.. nieprzekonana. Wydaje mi się, że autorka - mimo przemyślanej kryminalnej części fabuły - do wielu kwestii podeszła zbyt powierzchownie, nie zbudowała wiarygodnych bohaterów i wiarygodnego ciągu zdarzeń. Czy znalezienie tzw. slashera w komputerze ukochanego męża może w momencie zmienić sposób, w jaki był postrzegany? Czy to nie za drobny pretekst? Claire za szybko go skreśliła, nie miała praktycznie żadnych wątpliwości, że jest seryjnym gwałcicielem. Psychologiczne przemiany bohaterów też nie były dobrze skonstruowane. Spodziewałam się więcej, szczególnie po obiecującym początku.