Dodany: 25.09.2015 09:53|Autor:

Książka: Niesamowita moc kolorów
Causse Jean-Gabriel
Notę wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki

Być może zainteresowałeś się tą książkę, gdyż twoją uwagę przyciągnął niebieski kolor okładki. Istotnie ta głęboka barwa w szczególny sposób pobudza naszą siatkówkę. Niebieski ponadto wpływa relaksująco i zaprasza do znalezienia czasu na dalszą lekturę. Zieleń tytułu natomiast pobudza do działania. Przypomnijmy sobie kolor świateł sygnalizacyjnych! Zieleń podsuwa też naszej podświadomości myśl, że książka ta jest równie pouczająca, co przystępna.

Napisana z pasją, lekkością i humorem książka o złożonym zjawisku, jakim jest kolor i o praktycznym wykorzystaniu jego mocy w naszym życiu. Jean-Gabriel Causse w fascynujący sposób opowiada o tym, do jakiego stopnia barwy wpływają na naszą psychikę i fizjologię, przywołując przy tym zaskakujące wyniki najnowszych badań naukowych. „Niesamowita moc kolorów” to również poradnik, który umożliwia optymalny dobór właściwego koloru we wszystkich dziedzinach życia od koloru ubrań poprzez wystrój wnętrz aż po wykorzystanie koloru jako narzędzia w świecie biznesu.

Jean-Gabriel Causse rozpoczynał karierę zawodową w branży reklamowej i mediach. W roku 2007 założył firmę Bluebretzel, która zajmowała się produkcją T-shirtów. Niezwykłość projektu Causse polegała na unikatowej gamie kolorów, w jakich oferowane były T-shirty, wspomnijmy jedynie o głębokim brązie oczu Monalisy czy błękicie Ziemi widzianej z kosmosu. Tak rozpoczęła się fascynacja Causse kolorami. Fascynacja, która trwa do dziś i której owocem jest ta książka.

[Sonia Draga, 2015]