Dodany: 23.08.2015 07:04|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka pomagająca dzieciom zasnąć trafi do Polski

KrólikWkrótce w naszym kraju pojawi się bestsellerowa książka Carla-Johana Forssen Ehrlina, zatytułowana "Królik, który chce zasnąć". Szwedzki językoznawca stworzył opowiastkę (26 stron), która pomaga dzieciom szybko zasnąć i podobno jest słownym odpowiednikiem kołysania do snu. Wykorzystując techniki znane ze swojej pracy, Ehrlin czyni dziecko uczestnikiem historii zakończonej zaśnięciem razem z jej głównym bohaterem.

Zagłębiając się w "instrukcję obsługi" książki, okazuje się, że nie jest ona tak rewolucyjna jak sugeruje sam autor. Opowieść ma czytać dziecku rodzic, w spokojnym i powolnym tempie, ziewając co jakiś czas. W ten sposób łatwo uśpić dziecko, wykorzystując dowolną lekturę dla milusińskich. Tym niemniej reakcje klientów, są bardziej niż entuzjastyczne, a "Królik, który chce zasnąć" stał się pierwszą książką wydaną na własny rachunek, która trafiła na listę przebojów Amazon.com.

Czy "Królik..." jest przełomem w sztuce usypiania będzie można przekonać się już wkrótce - na szczęście ja mam już kołysanie dzieci za sobą.