Dodany: 04.08.2015 15:30|Autor:

Trzeci tom trylogii o kuzynach O'Dwyer.

Branna O'Dwyer prowadzi sklep "Czarownica z Ciemności" w malowniczej wiosce w irlandzkim hrabstwie Mayo, znanym z prastarych tradycji i legend. Sprzedaje turystom aromatyczne balsamy i eliksiry, a także mydełka i świece, które sama robi.

Jest piękną, mądrą, życzliwą światu kobietą, ma rodzinę i serdecznych przyjaciół, ale w jej życiu wciąż brakuje miłości. Branna i Finbar Burke, najlepszy kolega jej brata, kiedyś byli w sobie do szaleństwa zakochani. Lecz choć łączyło ich naprawdę silne, gorące uczucie, równie silne okazało się to, co ich rozdzieliło.

Teraz Branna wiedzie samotne życie w swoim uroczym domku pośród kwiatów i ziół, skoncentrowana na pracy, a Fin podróżuje po świecie, by wypełnić pustkę, jaką pozostawiła w jego sercu nieszczęśliwa miłość. Zbliża się jednak chwila, kiedy Branna i Fin, wraz z kręgiem przyjaciół, będą musieli zjednoczyć siły, by walczyć z pradawnym złem, od wieków prześladującym jej rodzinę.

Nora Roberts jest autorką ponad 200 romantycznych powieści. Pod pseudonimem J. D. Robb pisze również bestsellerowe kryminały futurystyczne. Wydrukowano ponad 400 milionów egzemplarzy jej książek. "Zaklęty w cień" to druga, po "Siłach ciemności", część bestsellerowego cyklu romansów.

[Prószyński i S-ka, 2015]

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: mrs_bernadetta 21.09.2015 19:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Trzeci tom trylogii o kuz... | parilicium
Strasznie zawiódł mnie ten cykl powieści Pani Roberts. Był nudny, oklepane schematy, pokazane już w trylogii, np. Znak Siedmiu. Szkoda, bo historia miała potencjał. Cały cykl oceniam na 4,0/6.