Dodany: 08.01.2005 00:30|Autor: torg

Tenisista jest zawsze samotny

Niestety, moje odczucia są podobne jak autora recenzji "Odgrzewanie pomysłu". Niemniej od siebie dodam, że mnie w tej książce najbardziej zaciekawiło to, co było w tle, bo główna intryga rzeczywiscie jest raczej bardziej niż naciągana.

Zawodowstwo w sporcie w ogóle oraz cała otoczka z tym związana. Sport zawodowy, w tym wypadku tenis, to przede wszystkim samotność, zimna kalkulacja i skrajny egoizm. Jeżeli chcesz osiągnać sukces, musisz zapomnieć o zawiązywaniu przyjaźni na korcie. Każda nowa twarz jest potencjalnym wrogiem, który stanowi niebezpieczeństwo dla twojej dalszej kariery, należy wiec to "zło" zniszczyć jak najszybciej.

Przyjaźń jest możliwa jedynie pomiędzy tak niedobraną parą, jak nastoletnia wschodząca gwiazda i utalentowany ośmiolatek traktujący swoją przyjaciółkę jak starszą siostrę.

Jedyny ciekawie poprowdzony wątek wart przeczytania, choć raczej dla wtajemniczonych. Sam gram amatorsko w tenisa :).

Użytkownik: kornwalia 16.08.2009 12:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Niestety, moje odczucia s... | torg
Tez mnie ten wątek zainteresował, bo od lat lubię ten sport. Jednak było kilka błędów w tej kwestii (np. Wimbledon rozgrywany jest na kortach trawiastych, a nie ziemnych). Plus kilka błędów logicznych w samej fabule. Jednak książkę czyta się szybko, przyjemnie, wciąga od pierwszego do ostatniego rozdziału. Miła rozrywka, nic więcej. Plus świetna postać Win'a, którego na pewno zapamiętam.