z okładki

Notę wprowadził(a): miłośniczka

Książka: Ofiara losu (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith))

Data dodania: 2015-07-14 16:59

Akcja "Ofiary losu", czwartej powieści bestsellerowego cyklu Camilli Läckberg, rozgrywa się jak zwykle we Fjällbace.

Policja w Tanumshede bada wypadek samochodowy. To, co wygląda na tragiczne zdarzenie, po kolejnym, podobnym wypadku zaczyna budzić podejrzenia. Policja ma pełne ręce roboty, tym bardziej że w mieście kręcony jest telewizyjny reality show. Obecność kamer podsyca tylko konflikt między "gwiazdami" a miejscową społecznością. Pogoń za zabójcą oraz problemy osobiste wywołują u Patrika Hedströma stres i frustrację. Tym silniejsze, że staje wobec największego dotąd wyzwania detektywistycznego w swojej karierze, a przy okazji musi się zmierzyć z bolesną przeszłością.

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od kilku lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono już na ponad 35 języków.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

[Czarna Owca, 2011]

Użytkownik: reniferze 2018-08-10 20:25 napisał(a):

Odpowiedź na: Akcja "Ofiary losu", czwa... | miłośniczka Pokaż rodzica

Typowa Lackberg - rozbudowana warstwa obyczajowa, miłosne uniesienia, zbrodnia sięgająca wiele lat wstecz. Trochę to już schematyczne, ale ciągle do przeczytania. Niewątpliwie "Ofiara losu" wielkich emocji nie wzbudzi, ale dla miłośników tej autorki to nie powinna być wada.

Użytkownik: miłośniczka 2018-08-12 14:54 napisał(a):

Odpowiedź na: Typowa Lackberg - rozbudo... | reniferze Pokaż rodzica

A wiesz, że ja Lackberg nadal bardzo lubię? Ja wiem, że te jej książki to już jeden wielki schemat, ale chyba aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, dopóki książka mnie wciąga. Choć przyznać muszę, że doczytałam jedynie do "Syrenki" i po dalsze części sięgać jakoś mi niespieszno... "Ofiara losu" to zaraz za "Niemieckim bękartem" moja ulubiona część.

Użytkownik: reniferze 2018-08-13 09:24 napisał(a):

Odpowiedź na: A wiesz, że ja Lackberg n... | miłośniczka Pokaż rodzica

Przeczytałam już wszystkie jej książki z cyklu o Fjallbace i nie żałuję poświęconego na to czasu. Lackberg to nie literatura wysokich lotów, jest raczej jak wydeptane kapcie - wygodna, bezpieczna i przyjemna :).

Użytkownik: miłośniczka 2018-08-14 11:02 napisał(a):

Odpowiedź na: Przeczytałam już wszystki... | reniferze Pokaż rodzica