Dodany: 12.07.2015 22:20|Autor:

Książka: Bombik i Pralegenda
Zeman Bogusław
Notę wprowadził(a): margines

Bombik to jedyny na świecie łaciaty słonik. Przeżywa on wiele ciekawych przygód i poznaje wciąż nowych przyjaciół. Na dodatek potrafi grać na cymbałkach i układać śliczne piosenki. Możesz je śpiewać razem z nim. Nutki znajdziesz na końcu książki.

W pierwszym tomie pt. „Bajka o łaciatym słoniu Bombiku” nasz mały bohater bardzo pragnie pozbyć się plamy, którą ma na grzbiecie od urodzenia. Udaje się po radę do mądrego, starego mamuta, Sapiącego Bambidu.
Z tomu drugiego pt. „Wyprawa Bombika na smoczą Górę” dowiadujemy się, co spotkało Bombika, gdy na świat przyszła jego młodsza siostrzyczka, Bomilka.
W tomie trzecim pt. „Pustynna przygoda Bombika”, udajemy się wraz z ciekawskim Bombikiem na niebezpieczną, pustynną wyprawę.
W tomie czwartym pt. „Bombik i Pralegenda”, który właśie trzymasz w ręce Bombik uczy się, jak radzić sobie ze starszymi, bardzo niegrzecznymi znajomymi - nosorożcem Noso, słoniem Ciosem i dwiema złośliwymi hienami: Wredką i Szpetką - zwierzętami, które prześladują młodszych i słabszych.

[Edycja Świętego Pawła, 2004]