Dodany: 12.07.2015 22:11|Autor:

Książka: Tajna misja Bombika
Zeman Bogusław
Notę wprowadził(a): margines

Bombik to jedyny na świecie łaciaty słonik. Przeżywa on wiele ciekawych przygód i poznaje wciąż nowych przyjaciół. Na dodatek potrafi grać na cymbałkach i układać śliczne piosenki. Możesz je śpiewać razem z nim. Nutki znajdziesz na końcu każdej książeczki.

W pierwszym tomie pt. „Bajka o łaciatym słoniu Bombiku” nasz mały bohater bardzo pragnie pozbyć się plamy, którą ma na grzbiecie od urodzenia. Udaje się po radę do mądrego, starego mamuta, Sapiącego Bambidu. Tej bajki możesz również posłuchać, nabywając płytę CD.
Z tomu drugiego pt. „Wyprawa Bombika na smoczą Górę” dowiadujemy się, co spotkało Bombika, gdy na świat przyszła jego młodsza siostrzyczka, Bomilka.
W tomie trzecim pt. „Pustynna przygoda Bombika”, udajemy się wraz z ciekawskim słonikiem na niebezpieczną, pustynną wyprawę.
W tomie czwartym pt. „Bombik i Pralegenda” Bombik uczy się, jak radzić sobie ze starszymi zwierzętami, które prześladują młodszych i słabszych.
„Tajna misja Bombika” opowiada o kolejnej przygodzie sympatycznego słonika oraz jego przyjaciół. Tym razem Bombik, Bomila i Popo wyruszają na... tajną misję. Sytuacja jest naprawdę niebezpieczna - trzeba uratować całą sawannę. Na szczęście, dzięki zgodnej współpracy wielu zwierząt, wszystko kończy się dobrze.

[Edycja Świętego Pawła, 2005]