Dodany: 06.07.2015 13:40|Autor: carmaniola

Książki i okolice> Z życia bibliofila

Festiwal "Miesiąc Spotkań Autorskich" we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z miast, w których odbywają się festiwalowe spotkania z autorami. To już szesnasta edycja a gościem honorowym jest w tym roku Ukraina. Ale nie tylko pisarzy ukraińskich będzie można poznać, pojawi się także 21 pisarzy polskich, 10 czeskich i słowackich. To jakby na moje specjalne życzenie - w ramach uzupełniania wiedzy na temat literatury naszych sąsiadów, której nie znam prawie zupełnie, a do czytania której zachęcił mnie Adaś.

Spotkania rozpoczęły się w dniu wczorajszym – przegapiłam, a szkoda, bo gośćmi byli polski poeta Ryszard Krynicki i Oksana Zabużko, której książkę „Muzeum porzuconych sekretów” właśnie czytam.

Kolejne zapowiadają się również interesująco - gośćmi będą: Krzysztof Varga, Jurij Andruchowycz i Sofija Andruchowycz, Joanna Bator, Serhij Żadan, Witold Szabłowski i wielu, wielu innych. Plan spotkań festiwalowych można przeglądać tutaj: http://www.msa.wroclaw.pl/2015/pl/program

Mam nadzieję, że przynajmniej na kilku z nich uda mi się zjawić. A może jest więcej chętnych?