Dodany: 30.06.2015 15:58|Autor: laserek

Książki i okolice> Książki w ogóle

książki, które mogą zmienić życie

Ostatnio zaczynam milion książek i kończę w połowie, bo wydają mi się marnotrawstwem czasu. tak bylo np z "pokoleniem ikea: kobiety", "tajemniczy opiekun" i innymi wychwalanymi pod niebiosa. Czas na coś co będzie wstrząsającą i poruszającą do głębi literaturą. Co proponujecie? moja osobista lista:

1. Prowadził nas los" - rozpoczęła moją wielką przygodę i marzenia o stopie
2. Siedem nawyków skutecznego działania - nauczył mnie większego rozgarnięcia
3 w poszukiwaniu straconego czasu - pozwolił mi patrzeć w inny, bardziej poetycki sposób na świat
4. Ania z zielonego wzgórza i Dzieci Jerominów - stworzyły we mnie marzenie o życiu na wsi
5. umysł ponad nastrojem - uświadomiła mi prawdę: zrozumieć siebie = pomóc sobie
6. Duma i uprzedzenie - obudziła we mnie romantyzm, marzenia o księciu na białym koniu ;)
7. Opowieści o malarzach - pokazał mi inny, impresjonistyczny świat. taki literacki impresjonizm
8. Stachura - obudził we mnie miłość do samotnych wędrówek i uświadomił mi przykrą prawdę: prawdziwie złamanego serca się nie leczy

Na razie tyle w kwestii zmieniania życia, bo o książkach świetnych (ale takich, które nie wpłynęły na życie) można dużo dłużej ;)

Zapraszam do dzielenia się listą książek, które coś zmieniły u Was. Czekam na inspirację ;)
Użytkownik: ania0818 01.07.2015 19:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Ostatnio zaczynam milion ... | laserek
Oto moje propozycje i przemyślenia:
1. Shantaram - pokazała, że w każdym człowieku kryje się dobro!
2. Stokrotki w śniegu - poucza nie zapominać o tym, co w życiu najważniejsze!
3. Zawsze piękne - nauczyła mnie nie narzekać na życie i doceniać dosłownie wszystko!
4. I wciąż ją kocham - prawdziwa miłość jest zdolna do najtrudniejszych poświęceń!
5. Tajemnica pani Ming - nigdy nie rezygnuj z marzeń!
6. Tysiąc wspaniałych słońc - uświadamia, jak wygląda życie kobiet w Afganistanie...

Użytkownik: Pok 01.07.2015 20:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Ostatnio zaczynam milion ... | laserek
Był całkiem niedawno podobny temat: Trzy książki, które zmieniły coś w Waszym życiu.... Może znajdziesz tam jakieś inspirujące książki :)
Użytkownik: Pok 01.07.2015 20:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Był całkiem niedawno podo... | Pok
Znaczy się całkiem niedawno był odświeżany, bo pierwszy wpis pochodzi z 2005 roku ;)