Dodany: 14.10.2009 19:38|Autor: Sherlock

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 88 pt. "CZAJKA w LITERATURZE"

Witajcie!

W konkursie wzięło udział 18 osób - wszystkim bardzo dziękuję! Mam nadzieję, że bawiliście się dobrze. Oto prawidłowe odpowiedzi:

1. Szekspir "Wiele hałasu o nic"
6 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Urshana, Joy D, Cirilla.

2. Zbigniew Nienacki "Pan Samochodzik i Winnetou"
13 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: paren, dot59, Urshana.

3. Władysław Stanisław Reymont "Chłopi"
13 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: paren, dot59, Cirilla.

4. Maria Rodziewiczówna "Lato leśnych ludzi"
14 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: dot59, Urshana, paren.

5. Stefan Żeromski "Ludzie bezdomni"
12 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: dot59, Cirilla, Urshana.

6. Jules Verne "Tajemnicza wyspa"
10 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: dot59, paren, Joy D.

7. Henryk Sienkiewicz "Krzyżacy"
16 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: paren, dot59, Urshana.

8. Seweryna Szmaglewska "Dymy nad Birkenau"
6 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Joy D, Urshana, gandalf.

9. Lew Tołstoj "Anna Karenina"
9 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: dot59, Joy D, _nika_.

10. Maria Kuncewiczowa "Dwa księżyce"
7 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: dot59, Urshana, gandalf.

11. Iwan Turgieniew "Ojcowie i dzieci"
6 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Urshana, Cirilla, gandalf.

12. Karol Bunsch "Rok tysięczny"
8 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Urshana, Joy D, dot59.

13. Maria Konopnicka "O krasnoludkach i o sierotce Marysi"
12 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: dot59, paren, Joy D.

14. Andrzej Sapkowski "Krew elfów"
13 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Cirilla, dot59, _nika_.

15. Zbigniew Nienacki "Ja, Dago"
10 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Paweł Wolniewicz, Cirilla, gandalf.

16. Maria Rodziewiczówna "Macierz"
7 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Mzuzek, Joy D, Cirilla.

17. Michaił Szołochow "Cichy Don"
8 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Joy D, Cirilla, Urshana.

18. Józef Ignacy Kraszewski "Stara baśń: Powieść z IX wieku"

19. Jules Verne "Dwa lata wakacji"
12 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: paren, Aguti, Joy D.

20. Szekspir "Hamlet"
12 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Urshana, paren, Joy D.

21. Zofia Kossak "Krzyżowcy"
7 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Urshana, Joy D, gandalf.

22. Stefan Żeromski "Popioły"
10 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: paren, Joy D, Mzuzek.

23. Clive Staples Lewis "Srebrne krzesło"
16 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: dot59, Aguti, Joy D.

24. Henryk Sienkiewicz "Rodzina Połanieckich"
12 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: paren, Joy D, Mzuzek.

25. Johann Wolfgang von Goethe "Faust"
10 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Urshana, Joy D, _nika_.

26. Władysław Stanisław Reymont "Ziemia obiecana"

27. Jarosław Iwaszkiewicz "Czerwone tarcze"
8 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Mzuzek, gandalf, Urshana.

28. James Joyce "Ulisses"
10 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: paren, Joy D, _nika_.

29. Emily Jane Brontë "Wichrowe Wzgórza"
12 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Joy D, _nika_, Urshana.

30. Honoré de Balzac "Fizjologia małżeństwa"
6 uczestników prawidłowo podało tytuł; trzy pierwsze osoby to: Joy D, gandalf, janmamut.

Teraz ogłoszę listę wszystkich tropicieli czajek. W przypadku równej liczby punktów uczestnicy są wymienieni w kolejności chronologicznej (na początku ci poszukiwacze czajek, którzy najwcześniej uzyskali swój ostatni punkt w konkursie).

1. Joy D, Cirilla, janmamut, gandalf, Urshana, paren (60 punktów)
7. dot59 (51 punktów)
8. Paweł Wolniewicz (41 punktów)
9. _nika_ (36 punktów)
10. Mzuzek (35 punktów)
11. McAgnes (28 punktów)
12. Mika_P (18 punktów)
13. Sznajper (17 punktów)
14. Czajka (15 punktów)
15. Aguti, koti (8 punktów)
17. nitka91 (7 punktów)
18. nacpla (6 punktów)

Wszystkim uczestnikom gratuluję znajomości książek, w których pojawiają się czajki! Konkurs był raczej trudny i niewiele było mataczeń na forum - tym bardziej należą się wam wyrazy uznania!

Użytkownik: paren 14.10.2009 20:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! W konkursie... | Sherlock
Czas już zejść z tego drzewa na ziemię. O-ooo.. Ups... to nie będzie takie łatwe po kilku dniach udawania patyczaka. No, ale trzeba było, żeby nie spłoszyć czajek.

Ale nic, dam radę! Taaaak... teraz taaak... doooobrze... Ooooj! Ratuuuu...! Pac! Auć!

No, udało się! :-)))))

Sherlocku, bardzo Ci dziękuję za ten trudny konkurs i gratuluję wszystkim uczestnikom zabawy.

Uznałam, że to nie miejsce na dłuższe wpisy, więc zdarzenie, które sprawiło, że konkurs z czajką zapamiętam na dłuuuugo, opisałam w czytatce.
Użytkownik: Urshana 14.10.2009 20:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! W konkursie... | Sherlock
Ja również bardzo dziękuję za wspaniały konkurs, który debiutantce dał wiele radości, od tropienia czajek czasem mózg mi się przegrzewał, ale było warto.
Użytkownik: bogna 14.10.2009 23:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! W konkursie... | Sherlock
Pofruwaliśmy z Czajką... Gratulacje dla Wszystkich, bo konkurs łatwy nie był, ale bardzo oryginalny, więc warto było Czajkę tropić!
Następny konkurs przygotował Paweł; początek 17 października (piątek/sobota)!
Zapraszamy :-)))
Użytkownik: Cirilla 15.10.2009 09:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! W konkursie... | Sherlock
Ha!!! Miałam rację - Joy mistrz nad mistrzami! Warto było zabrać mojego Waltera P-99 bo, choć czajki dość duże - jak na niebieskie ptaszki - bardzo trudno było je ustrzelić. Szkoda, że pod ścisłą ochroną, bo pewnie byłoby więcej myśliwych...
Wszystkim uczestnikom szczerze gratuluję - szczególnie debiutantom płci obojga - wytrwałości w przeszukiwaniu trzcin, jezior i w ogóle wszelakich czajczych akwenów.
Dzięki Sherlocku za konkurs, który wypłoszył jaskółkę z zimowego leża!!!
Użytkownik: KrzysiekJoy 15.10.2009 18:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! W konkursie... | Sherlock
Dzięki Sherlocku za zorganizowanie ciekawego konkursu. Nie mogę, nie podziękować Ci za wspaniałe podpowiedzi, dzięki którym udało mi się zebrać komplet piórek z Czajki.
Wszystkich uczestnikom konkursu, serdecznie pozdrawiam.:)
Użytkownik: bogna 15.10.2009 22:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! W konkursie... | Sherlock
A kto chce przeczytać o konkursowej "przygodzie" paren, niech zajrzy tutaj... do czytatki: Konkurs z kompromitacją w tle.
Użytkownik: janmamut 16.10.2009 01:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! W konkursie... | Sherlock
Dziękuję, Sherlocku, za przypomnienie (prawie samej) klasyki i za mataczenia do reszty! (W zasadzie "Krzyżowców" to już powinienem był przeczytać, więc do kolejki).

Miło widzieć kolejną istotę, przebojem wdzierającą się na podium. Dobrze sobie nowe kobiety radzą, dobrze! Czy zauważyliście jednak, że trzydziestkę, czyli rzecz o potworności kobiet, jako jedyną pozycję odgadli pierwsi trzej mężczyźni? >:-O

Temat był tak wdzięczny, że wywołał pewne istoty z niebytu, innym jednak powinienem chyba pogrozić trąbą w imieniu Czajki. :-) Takie lenistwo w konkursie ku czci?!
Użytkownik: paren 16.10.2009 22:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję, Sherlocku, za p... | janmamut
"Czy zauważyliście jednak, że trzydziestkę, czyli rzecz o potworności kobiet, jako jedyną pozycję odgadli pierwsi trzej mężczyźni? >:-O"

Może dlatego, że panowie chętnie czytają o naszych wadach, bo wtedy ich własne schodzą na dalszy plan??? :-)))
Użytkownik: Czajka 17.10.2009 06:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! W konkursie... | Sherlock
Sherlocku, dziękuję za konkurs i jakaś wredna śnieżyca odcięła mnie na koniec czajkowego konkursu od sieci. Może szczęśliwie, bo teraz na nią mogę zrzucić winę za nierozpoznanie Anny Kareniny, Chłopów, Krasnoludków (!!!) i Wichrowych Wzgórz. Wszystkim gratuluję i idę wyjść z załamania.