Dodany: 09.06.2015 18:55|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Jeszcze jedna (dziecięco-młodzieżowa) lista Mafii

BullerbynmafiaOpiekun BiblioNETki zasypała nas propozycjami swoich zestawień tematycznych. Ponieważ czytaliśmy "ojca chrzestnego", to wiemy, że mafia nie lubi czekać i dlatego dzisiaj prezentujemy aż dwa rankingi przygotowane przez biblionetkową Mafię. Żeby nie przedłużać, oddajemy głos autorce listy:

"Kolejna moja lista tematyczna dotyczy literatury dziecięcej i młodzieżowej. Rzecz jasna, lista jest subiektywna, a znalazły się na niej:

1. "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren - nie trzeba chyba przedstawiać tej książki i na pewno jest jedną z tych, do których warto wracać.

2. "Kosmohikanie" Ewy Lach - świetna książka na wakacje. Jedna z tych, do których chciałabym wrócić.

3. "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego - pierwsza z cyklu książek o przygodach Tomka. Czemu by z Tomkiem nie podróżować po świecie.

4. "Szósta klepka" Małgorzaty Musierowicz - tej książki też nie trzeba przedstawiać. A znajomość z niezwykłymi bohaterami zawrzeć warto.

5. "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz - trudno nie lubić Anieli i jej talentu... do kłamania. Chociaż lepiej powiedzieć, że to wyjątkowy talent aktorski. ;)

6. "Podróż za jeden uśmiech" Adama Bahdaja - czyli jak dojechać autostopem nad morze. A ile przygód po drodze. Można pozazdrościć. ;)

7. "Podwodny świat Dzikiej Mrówki" Andrzeja Perepeczki - czyli jak Dzika Mrówka uczy się nurkowania i odkrywa świat ukryty pod wodą. A z Dziką Mrówką nudzić się nie da. ;)

8. "Niesamowity dwór" Zbigniewa Nienackiego - słynny Pan Samochodzik odkrywa tajemnice niezwykłego dworu i poszukuje skarbów zmarłego właściciela. Rzecz ciekawa, choć momentami niebezpieczna. ;)

9. "Szaleństwa panny Ewy" Kornela Makuszyńskiego - panna Ewa sympatyczną bohaterką jest, a do jej szalonych pomysłów warto wracać.

10. "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson-Burnett - historia osieroconej dziewczynki, jej chorego kuzyna oraz smutnego wuja. Historia do której warto wracać i poznawać na nowo.

Świetnych książek dziecięco-młodzieżowych jest całe mnóstwo, wybór dziesiątki do łatwych nie należał."

Użytkownik: reniferze 10.06.2015 12:21 napisał(a):
Odpowiedź na: mafia zasypała nas prop... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Och, "Dzieci z Bullerbyn" i wszystkie pozostałe książki Lindgren to cudowne wspomnienia z dzieciństwa! Wracałam do nich wielokrotnie, zawsze z przyjemnością. Podobnie zresztą było z powieściami Frances Hodgson-Burnett i całą serią o Dzikiej Mrówce. Natomiast Nienackiego nie poważam, nie lubiłam Pana Samochodzika ;). Książki z dzieciństwa, temat rzeka...
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 10.06.2015 12:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Och, "Dzieci z Bullerbyn"... | reniferze
Mam nadzieję, że jeszcze kilka osób wyśle swoje listy tematyczne. Ciekawa jestem, co by się na nich znalazło. Zwłaszcza, ze jak słusznie zauważyłaś, to temat rzeka.