Dodany: 01.06.2015 14:52|Autor:

Książka: Księga Urantii
< praca zbiorowa / wielu autorów >
Notę wprowadził(a): il93

"Księga Urantii", po raz pierwszy wydana przez Fundację Urantii w roku 1955, twierdzi, że została przedstawiona przez niebiańskie istoty, jako objawienie dla naszej planety, Urantii.

Tekst "Księgi Urantii" mówi nam o początkach, historii i przeznaczeniu ludzkości i naszych związkach z Bogiem Ojcem. Przedstawia jedyny w swoim rodzaju i frapujący obraz życia i nauk Jezusa. Przed ludzkim duchem otwiera nowe perspektywy czasu i wieczności i przynosi nowe szczegóły naszej przygody, podczas wznoszenia się w przyjaznym i starannie zarządzanym wszechświecie.

"Księga Urantii" podaje jasną i zwięzłą integracją nauki, filozofii i religii. Ci, którzy ją czytali i zgłębiali, wierzą, że "Księga Urantii" może wnieść bardzo wiele wartości do religijnej i filozoficznej myśli ludzi tego świata.

"Księga Urantii", jako taka, nie jest "religią". Bazuje na religijnym dziedzictwie z przeszłości i teraźniejszości, popierając osobistą, żywą wiarę religijną.

Czytelnicy z różnych stron świata mówią nam, że "Księga Urantii" wywarła na nich ogromne wrażenie i częstokroć odmieniła ich życie. Inspiruje ich do osiągania nowych poziomów rozwoju duchowego i rozwija ich zrozumienie wartości życia ludzkiego.

Zachęcamy was do jej przeczytania i odkrycia dla siebie jej uszlachetniającego posłania.

[Fundacja Urantii, 2010]