Dodany: 31.05.2015 17:27|Autor:

Książka: Katedra Wrocławska
Drwięga Adam
Notę wprowadził(a): margines

Katedra Wrocławska – Matka kościołów dolnośląskich – góruje ponad panoramą miasta. Jest ona jednym z cenniejszych zabytków kultury europejskiej doby gotyku.

Katedra przyciągająca szerokie rzesze turystów z kraju i z zagranicy, zawiera szereg obiektów artystycznych. Podziwiamy w niej gotycką kaplicę Mariacką, renesansowy portal zakrystii, jak również barokowe kaplice św. Elżbiety i Elektorską.

Po znacznych zniszczeniach w czasie drugiej wojny światowej zadziwia nas dzisiaj swym ogromem i pięknem.

Przewodnik po Katedrze wrocławskiej przybliża nam zmieniającą się historię tej świątyni, opisuje ważniejsze obiekty zabytkowe.

Przewodnik wzbogaca dodatkowo ok. 60 fotografii barwnych, plan Katedry, plan Wrocławia i register.

Adam Drwięga, ks. prałat, ur. 1938 w Sanoku, ukończył Liceum Ogólnokształcące. Po roku pracy w Sanockiej Fabryce Autobusów rozpoczyna studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchowym we Wrocławiu. W 1963 r. otrzymuje święcenia kapłańskie.

Po dziewięciu latach pracy wikariuszowskiej w parafiach wrocławskich pracuje od 1972 r. w Wydziale Gospodarczym Kurii Metropolitarnej Wrocławskiej. Od 1985 r. jest proboszczem parafii katedralnej.

[Laumann-Verlag, 1994]