Dodany: 30.05.2015 20:30|Autor:

Podstawowy podręcznik do przedmiotu: wiedza o kulturze i specjalizacji związanych z kulturą, jak np. animacja kultury. Prezentuje myśl światową i polską na temat: pojęcia i wzorów kultury, czasu i przestrzeni, ciała, osoby – osobowości – charakteru społecznego, małżeństwa – rodziny – pokrewieństwa, pierwotnych i wtórnych związków społecznych, kultury tradycyjnej, rycerskiej, szlacheckiej, mieszczańskiej i masowej, alternatyw oraz rozumienia kultury.

Obecna edycja "Antropologii kultury" jest wydaniem czwartym, zmienionym i rozszerzonym. Długi okres korzystania z podręcznika (wyd. I ukazało się w 1995 roku) potwierdził zasadność koncepcji oraz konstrukcję przedmiotową. Zestarzały się jednak pewne teksty, tematyzacja niektórych zagadnień, spisy literatury zaleconej. Autorzy zdecydowali się więc przygotować nowe wydanie. Zrezygnowali z niektórych tekstów, dodali kilkanaście nowych, wprowadzili poprawki, zaktualizowali bibliografię. Dzięki temu książka zyskała antropologiczne ujęcie właściwe naszemu czasowi

[Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, 2005]