Dodany: 20.05.2015 23:49|Autor:

Wojciech Walczuk – fotograf, dziennikarz, reporter. Przygodę z fotografią rozpoczął w wieku ośmiu lat, a jego pierwszym aparatem był bakelitowy Druh Synchro. Od tamtej pory fotografia jest jego pasją. Przez wiele lat zajmował się nią zawodowo. Obecnie pisze o fotografii, bierze udział w wystawach i warsztatach. I oczywiście fotografuje.

„Pamiętam swoje początki, kiedy głównym źródłem wiedzy o fotografii były poradniki. Niestety żaden nie był napisany tak fajnym i przystępnym językiem jak ten elementarz. Mimo że dedykowany jest dzieciom, uważam że większości dorosłych może posłużyć jako wprowadzenie do fascynującego świata fotografii”.

Izabela Urbaniak, fotograf, v-ce prezes łódzkiego okręgu ZPAF

„Jeśli nie umiesz robić dobrych zdjęć ta książka Cię tego nauczy. Jeśli umiesz – podpowie jak robić jeszcze lepsze... Gorąco polecam”.

Nel, lat 11

„Tajniki fotografii przekazane sensownie, prosto i wesoło. Książka na pewno rozwinie u dzieci zainteresowanie coraz bardziej popularną dziedziną sztuki. Nie zanudzi suchymi danymi technicznymi oraz zawiłą teorią.
Polecam!”

Karolina Falkiewicz, artysta plastyk i fotografik, członek ZPAF, nauczyciel fotografii

„Gdybym przeczytał tę książkę dawno, dawno temu, na pewno szybciej zdałbym na reżyserię. To ważna książka, bo uczy inaczej patrzeć na świat i odsłania to, co niewidoczne. Wszyscy fotografujemy, ale mało kto rozumie sekrety fotografii. A tu – dziecko zrozumie!”

Maciej Wojtyszko, pisarz, reżyser

wiek 9+