Dodany: 03.01.2005 15:49|Autor: Cornelia

Książka: Kościół bez znieczulenia
Pieronek Tadeusz, Zając Marek

Kościół rzeczywiście bez znieczulenia

Książka napisana jest w formie wywiadu z bp. Tadeuszem Pieronkiem. Biskup odpowiada na często trudne, ale nurtujące współczesnych katolików pytania. Udziela odpowiedzi szczerych, które czasami zaskakują czytelnika. Dowiadujemy się, czy Kościół polski jest bogaty, jakie problemy ma Episkopat z ojcem Rydzykiem oraz jakie jest stanowisko Kościoła względem antykoncepcji.

Muszę przyznać, że ta książka wyjaśniła wiele moich wątpliwości, np. odnośnie celibatu. Z niektórymi kwestiami nie potrafię się co prawda zgodzić, ale o tym mogę podyskutować z księdzem na religii... Zresztą z lektury wynika, że biskup nie tylko czyta, ale i odpowiada na listy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zadać mu pytania osobiście.

Książkę łatwo się czyta, a jeśli ktoś jest na dodatek zainteresowany prawami kościelnymi, życiem księży, lub ma wątpliwości co do spraw moralnych, znajdzie tu wyjaśnienie swoich pytań lub zostanie skłoniony do twórczej dyskusji. Polecam!

Wyświetleń: 2007