Dodany: 29.04.2015 12:08|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Co się czyta w USA – lista bestsellerów „New York Timesa”

The LiarPomimo pięciu nowości, miniony tydzień nie przyniósł „trzęsienia ziemi”. Chyba że uznamy za nie utratę fotela lidera przez „The Girl On The Train”. Jednak wydarzenie to przestanie być niespodzianką, gdy weźmiemy pod uwagę, że stało się to na rzecz Nory Roberts. Grono miłośników tej pisarki błyskawicznie nabywa jej nowe książki, windując je po premierze na sam szczyt zestawień sprzedażowych. Jednak w kolejnych tygodniach książki pani Nory pikują w dół w imponującym tempie. Co ciekawe, poza książką Roberts, powieści w pierwszej piątce nie należą do grupy „kontynuacji”. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby był to stan permanentny, bo „sequele” potrafią zabić kreatywność nawet najlepszych autorów.

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (beletrystyka)

1. Nora Roberts - THE LIAR - nowość

Niezmordowana Nora Roberts zrzuciła z piedestału Paulę Hawkins. Jednak biorąc pod uwagę tematykę, opowieść ze Smoky Mountain raczej nie zagrzeje miejsca na szczycie.

2. Paula Hawkins - THE GIRL ON THE TRAIN - 14 tydzień na liście (spadek -1)

Po wielu tygodniach na szczycie debiutancki thriller psychologiczny Pauli Hawkins oddał pozycję lidera. Jednak trzeba się liczyć z jego szybkim powrotem na pierwsze miejsce.

3. Harlan Coben - THE STRANGER - 4 tydzień na liście (awans +1)

Nowy thriller Cobena nie jest „zyliardową” częścią jakiegoś popularnego cyklu. Jednak historia mężczyzny, którego życie zmienia się całkowicie, gdy na jaw wychodzi długo ukrywana tajemnica, świetnie radzi sobie wśród bestsellerów. To najlepszy dowód, że nie trzeba w nieskończoność eksploatować sprawdzonych miejsc i postaci.

4. Nicholas Sparks - THE LONGEST RIDE - 23 tydzień na liście (spadek -2)

Romantyczna historia dwóch zakochanych par trzyma się w czołówce. Czy nam się to podoba, czy nie - kino jest potęgą (ekranizacja na polskich ekranach pojawi się w czerwcu).

5. Lisa Scottoline - EVERY FIFTEEN MINUTES - nowość

Psychiatra na celowniku socjopaty, czyli sprawdzone schematy + popularna pisarka = pierwsza piątka bestsellerów „New York Timesa”.

6. Anthony Doerr - ALL THE LIGHT WE CANNOT SEE - 31 tydzień na liście (spadek -1)

7. Christina Lauren - BEAUTIFUL SECRET - nowość

8. Kristin Hannah - THE NIGHTINGALE - 11 tydzień na liście (spadek -2)

9. Diana Gabaldon - OUTLANDER - 15 tydzień na liście (spadek -1)

10. Aurora Rose Reynolds - UNTIL JULY - nowość

11. James Patterson / Marshall Karp -  NYPD RED 3 - 5 tydzień na liście (spadek -4)

12. Jude Deveraux - TRUE LOVE - nowość

13. Sara Gruen - AT THE WATER'S EDGE - 2 tydzień na liście (awans spoza „piętnastki”)

14. Liane Moriarty - THE HUSBAND'S SECRET - 49 tydzień na liście (awans +1)

15. Stuart Woods - HOT PURSUIT - 2 tydzień na liście (spadek -12)

Użytkownik: Ciekawski 01.05.2015 11:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Pomimo pięciu nowości, ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Słyszeliście może o jakiś planach wydania The Girl on the Train w Polsce? Z angielskim u mnie średnio, więc się za to nie zabieram.
Użytkownik: Małgorzata_ 01.05.2015 12:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Słyszeliście może o jakiś... | Ciekawski
Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Świat Książki w październiku.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 01.05.2015 12:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Słyszeliście może o jakiś... | Ciekawski
Podobno Świat Książki ma ją wydać w październiku - naszym zdaniem prawie rok opóźnienia przy książce, która przebiła popularnością "Kod da Vinci" to trochę długo, ale... taki mamy rynek. Trzeba czekać.