Dodany: 27.09.2009 18:16|Autor: LechuOKS

"Jądro ciemności" - recenzja książki

Książka "Jądro ciemności" została napisana przez Josepha Conrada. Joseph Conrad urodził się 3 grudnia 1857. Zmarł 3 sierpnia 1924 roku na atak serca. Naprawdę nazywał się Józef Teodor Konrad Korzeniowski i był Polakiem z pochodzenia.

Utwór "Jądro ciemności" opowiada głównie o przygodach marynarza Charliego Marlowa i jego wyprawie do Afryki. Problemy jakie są poruszane w książce to imperializm, kolonializm oraz niewolnictwo. Możemy jednak zobaczyć też i pozytywne wątki takie jak podróż i poznanie drugiego człowieka, a także siebie. Myślę, że niektóre problemy zawarte w powieści są nadal aktualne i interesujące dla dzisiejszych czytelników. Fabuła jest tutaj dosyć pomysłowa, warta zainteresowania.

Głównymi bohaterami są Charlie Marlow oraz Kurtz. Pierwszy z nich jest także narratorem. Charakteryzuje go pesymizm i samotność. Natomiast drugi, czyli Kurtz, jest agentem towarzystwa handlowego. Niestety jest on raczej negatywną postacią w tej powieści.

Mocną stroną książki jest bardzo dobre ukazanie problemów ówczesnego świata oraz tematyka podróżnicza.

Można śmiało potwierdzić, że powieść "Jądro ciemności" można polecić wszystkim nie tylko miłośnikom książek.