Dodany: 28.04.2015 08:19|Autor: Tsukischiro

Śmiertelne decyzje Kathy Reichs

To już nie pierwsze moje spotkanie z Temperance Brennan. Tym razem pani antropolog poruszona śmiercią dziewczynki przypadkowo postrzelonej podczas porachunków gangów motocyklowych, postanawia dołączyć do grupy dochodzeniowej zajmującej owymi gangami.

Jak zwykle czeka nas dawka informacji z dziedziny kryminalistyki – czyli to co lubię najbardziej. Będzie między innymi o tym czego można się dowiedzieć z plam krwi na miejscu zbrodni oraz w jaki sposób poszukuje się ciał ukrytych pod ziemią.

Niestety z każda kolejną książką kryminały pani Reichs podobają mi się co raz mniej. Momentami są do bólu schematyczne – za każdym razem w sprawę wpląta się ktoś z rodziny lub przyjaciół bohaterki, a w ostatnim rozdziale Tempe zawsze jest o włos od śmierci. Nie jest dobrze, gdy kryminał jest przewidywalny. Nudzą mnie też opisy tego co główna bohaterka jadła czy jak ćwiczyła na siłowni. Ponad to, o ile lubię ciekawostki związane z pracą w laboratorium kryminalistycznym – jak dla mnie do książki mogłyby być dodawane wykresy, schematy i zdjęcia - o tyle męczą mnie opisy struktury organizacyjnej policji, FBI i różnych innych organizacji rządowych w USA czy Kanadzie.

Pomimo iż darzę Tempe pewną dozą sympatii i jestem ciekawa jak potoczą się jej dalsze losy –zwłaszcza jeśli idzie o Ryana – to nie jestem pewna czy sięgnę po kolejną część cyklu.

Tekst opublikowany również na moim blogu.

Śmiertelne decyzje (Reichs Kathy (Reichs Kathleen J.))