Dodany: 26.04.2015 08:02|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

PIK zaprasza na debatę o przyszłości polskiej książki

SejmPolska Izba Książki poinformowała o planowanej debacie dotyczącej perspektyw rozwoju polskiego rynku książki. Odbędzie się ona w Sejmie RP, 12 maja w godzinach 14-17 (szczegółowe informacje dotyczące przebiegu spotkania pojawią się 5 maja). O obecnej sytuacji rynku książki będą rozmawiać politycy, autorzy książek, wydawcy i księgarze. Celem debaty ma być określenie działań jakie należy podjąć by czytelnictwo w Polsce zaczęło znowu rosnąć.

Obserwując dyskusje na naszym forum i komentarze pod wiadomościami, da się zauważyć, że wielu z Was może takie spotkanie zainteresować. Jeżeli ktoś chce wziąć udział w debacie może skierować swoje zgłoszenie na adres biuro@pik.org.pl

Użytkownik: janmamut 26.04.2015 10:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Polska Izba Książki poi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Czyli: kupujmy na zapas, bo podniosą podatki na książki. Wszak to na pewno podniesie poziom czytelnictwa. Niskie podatki to zło: http://wgospodarce.pl/informacje/19502-julia-pitera-z-po-twierdzi-ze-obnizki-podatkow-doprowadzilyby-do-upadku-firm-i-25-proc-bezrobocia
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 26.04.2015 13:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Czyli: kupujmy na zapas, ... | janmamut
Z cyklu "Robimy to samo - spodziewamy się innego efektu"
1. Wprowadź jednolitą cenę alkoholu, bez możliwości stosowania zniżek i cen promocyjnych - oczekuj spadku spożycia alkoholu.
2. Wprowadź jednolitą cenę książki, bez możliwości stosowania zniżek i cen promocyjnych - oczekuj wzrostu czytelnictwa.

Podpatrzone na Twitterze Rafała Ziemkiewicza