Dodany: 18.04.2015 09:51|Autor:

Droga, rower i ludzie spotykani w kolejnych odwiedzanych przez podróżnika miejscach - książka Karola Wernera to zapis rowerowej wyprawy przez Gruzję, Armenię, Iran, Irak i Turcję.

Każdego dnia coraz dalej na południe. Przez kolejne rozległe pasma gór, głuche, zdające się nie mieć końca równiny i wypalone pustynie. Z każdym dniem ziemia jest coraz mocniej rozgrzana, a krajobrazy coraz mniej przypominają te europejskie. Zmieniają się potrawy i płaskorzeźby na ścianach świątyń. Zmieniają się też spotykani ludzie z ich obyczajowością i upodobaniami. Pierwiastkiem łączącym jest podróżnik, jego aparat i jego opowieść. Wszystkie odmienności łączą się w jego głowie, oku spoglądającym przez soczewkę aparatu i snutej historii o niezapomnianej wyprawie.

Spotkania z ludźmi układają się w krótkie historie tworzące oś przygody. Szalona jazda z Armanem przez Tabriz, posiłek z młodymi żołnierzami przy drodze do Tatew czy jazda ziłem z zataczającym się od ilości spalin w kabinie kierowcą budzą emocje i zapadają w pamięć.

To pierwsza książka autora bloga Kołem Się Toczy (kolemsietoczy.pl), docenionego głównym wyróżnieniem w ostatniej edycji prestiżowego konkursu Blog Roku 2013 organizowanego przez Onet.pl.

[Wydawnictwo Buk Rower, 2015]