Dodany: 28.03.2015 17:20|Autor: Guinevere7

Przyszłość będzie przerażająca...

Uwielbiam thrillery medyczne i technothrillery – a ten jest jednym z nich.

Główny bohater, Jack Forman, bardzo zdolny informatyk, od kilku miesięcy jest bezrobotny, aktualnie pełni rolę pana domu: zajmuje się dziećmi, przygotowuje posiłki, robi zakupy. Jego żona, Julia robi zawrotną karierę naukową w Ośrodku Badań Xymos Technology.

Od pewnego czasu Jack przeżywa frustrację z powodu braku zatrudnienia i konieczności pełnienia roli gospodyni domowej; na dodatek podejrzewa żonę o romans.

W życiu Formanów pojawiają się niepokojące zmiany: Julia dziwnie się zachowuje, coraz później wraca z pracy lub nie wraca przez kilka dni, najmłodsza córeczka choruje na dziwną chorobę, a w domu zaczyna dziać się coś niezrozumiałego ze sprzętami elektronicznymi…

Czy ma to związek z tajemniczą pracą Julii?
Czy prośba o pomoc skierowana do Jacka przez byłych pracodawców jest przypadkowa?
Co odkryje Jack po przyjeździe do laboratorium?

Szczerze przyznam, że dawno już nie czytałam tak wciągającej powieści. Do ostatniej strony mnóstwo się dzieje i akcja nie zwalnia.

Polecam miłośnikom nanotechnologii i sztucznych inteligencji. Jeśli naukowcy tak się bawią – przyszłość będzie porażająca :).