Dodany: 25.03.2015 14:09|Autor: berserkerka

Książki i okolice> Pomoc

ksiazki pedagogiczne

Możecie polecic jakieś tytuły w których przystępnie przedstawione są różne systemy pedagogiczne,najlepiej też w ujęciu praktycznym i jakieś książki o psychologii dziecka?
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 25.03.2015 16:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Możecie polecic jakieś ty... | berserkerka
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły (Faber Adele, Mazlish Elaine) (świetna rzecz, w stu procentach praktyczna)
Pod presją: Dajmy dzieciom święty spokój! (Honoré Carl) (trochę więcej teorii, ale również rzecz b. ciekawa)
Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat: Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy (Bates Ames Louise, Ilg Frances L., Baker Sidney M.) (j.w.)

Teraz jakoś w najbliższych dniach powinna wyjść ciekawa na oko pozycja:

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 25.03.2015 19:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Możecie polecic jakieś ty... | berserkerka
Wprawdzie nie znam takich przekrojowych książek o różnych systemach, ale mam kilka książek o mózgu i dydaktyce:
Neurodydaktyka: Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi (Żylińska Marzena)
Jak uczy się mózg (Spitzer Manfred)
Wszystkie dzieci są zdolne: Jak marnujemy wrodzone talenty (Hüther Gerald, Hauser Uli)
Bez kontroli: Czy wychowując dziecko musimy używać kar i dyscypliny? (Tsabary Shefali)
Logodydaktyka: Droga rozwoju (Majewska-Opiełka Iwona)

A te bardziej pod kątem psychologii, choć też nie stronią od neurologii:
Jak kochać dziecko (Korczak Janusz (właśc. Goldszmit Henryk)) i Prawo dziecka do szacunku (Korczak Janusz (właśc. Goldszmit Henryk))
Wszystko jego: Juul Jesper (1948-2019) a zwłaszcza: Twoje kompetentne dziecko: Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej? (Juul Jesper (1948-2019))
Wychowanie bez nagród i kar: Rodzicielstwo bezwarunkowe (Kohn Alfie)
Grzeczne dziecko: Poradnik dla mądrych rodziców (Siegel Daniel J., Bryson Payne Tina)
Rodzicielstwo przez zabawę (Cohen Lawrence J.) i inne jego książki
Dziecko z bliska: Zbuduj szczęśliwą relację (Stein Agnieszka) oraz Dziecko z bliska idzie w świat (Stein Agnieszka)
Psychologia rodziny (Janicka Iwona, Liberska Hanna)

O edukacji są dobre serwisy http://www.edunews.pl/ i http://www.eid.edu.pl/ - tam może być więcej informacji.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 27.03.2015 14:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Wprawdzie nie znam takich... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Teraz zauważyłem, że nie dodałem tu książki Juula po "zwłaszcza": Kryzys szkoły: Co możemy zrobić dla uczniów, nauczycieli i rodziców? (Juul Jesper (1948-2019)).

Można jeszcze spróbować: Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole (Faber Adele, Mazlish Elaine)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 08.04.2015 13:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Wprawdzie nie znam takich... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Jeszcze jedna książka mi się teraz nawinęła: http://sliwerski-pedagog.blogspot.com/2015/04/praktyka-edukacyjna-w-warunkach-zmiany.html
Na tym blogu można znaleźć więcej książek w temacie: http://sliwerski-pedagog.blogspot.com/search/label/recenzja, np.: http://sliwerski-pedagog.blogspot.com/2015/03/edukacja-alternatywna-w-warunkach.html
Użytkownik: berserkerka 25.03.2015 21:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Możecie polecic jakieś ty... | berserkerka
dziękuję serdecznie za tytuły, teraz pozostaje mi je upolować :-)
Użytkownik: eliot 28.03.2015 20:01 napisał(a):
Odpowiedź na: dziękuję serdecznie za ty... | berserkerka
Jeśli masz dostęp do biblioteki pedagogicznej, to większość z nich tam znajdziesz. Przynajmniej u mnie są.
Użytkownik: jakozak 21.11.2018 11:04 napisał(a):
Odpowiedź na: dziękuję serdecznie za ty... | berserkerka
Berkeserka, masz pilne PW.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 29.03.2015 20:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Możecie polecic jakieś ty... | berserkerka
No, wiedziałam, że jeszcze coś czytałam z tego gatunku!
Wychowanie bez porażek: Rozwiązywanie konfliktów między rodzicami a dziećmi (Gordon Thomas)
Wychowanie bez porażek w praktyce (Gordon Thomas)
Jak stworzyć dziecku wymarzone dzieciństwo i uniknąć błędów naszych rodziców (Woititz Janet G.)
Jak wychować zdolne dziecko (Lewis David (ur. 1942))
Jak wspierać dziecko w rozwoju: Podręcznik psychoanalizy dla rodziców (Furman Erna)
To wszystko poradniki dla rodziców, ale moim zdaniem i pedagogowi mogą dostarczyć przykładów, jakie może omawiać z rodzicami dziecka, podsunąć pomysły na rozwiązywanie określonych problemów wychowawczych itd.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 30.03.2015 10:18 napisał(a):
Odpowiedź na: No, wiedziałam, że jeszcz... | dot59Opiekun BiblioNETki
Jeśli Gordon, to i Rosenberg Marshall B. - ich koncepcje porozumiewania się są bardzo podobne.
A książki w temacie to: Edukacja wzbogacająca życie (Rosenberg Marshall B.) i Porozumienie bez przemocy: O języku serca (Rosenberg Marshall B.) (choć lepsza chyba W świecie porozumienia bez przemocy (Rosenberg Marshall B.)) oraz broszurka (64 strony) Wychowanie w duchu empatii: Rodzicielstwo według Porozumienia bez Przemocy (Rosenberg Marshall B.)
Użytkownik: marian43 12.02.2019 10:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli Gordon, to i Rosenb... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Teraz książek pedagogicznych jest bardzo dużo.Każdy kto się interesuje bardzo dobrze o tym wie [reklama usunięta]